Luna

i

Autor: Universal Music Polska; YouTube.com/GOSIA SACAŁA TRENER GŁOSU Nauczycielka śpiewu reaguje na piosenkę Luny.

Eurowizja 2024

Znana nauczycielka śpiewu oceniła wybór Luny na Eurowizję. Nie miała dla niej litości!

2024-02-29 11:47

Luna będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji 2024. Jej wybór wywołał wiele skrajnych komentarzy w internecie. Nie każdy jest zadowolony z tej decyzji. Teraz piosenkę "The Tower" oceniła Gosia Sacała, popularna nauczycielka śpiewu, która prowadzi kanał na YouTube. Co ona sądzi o naszej eurowizyjnej propozycji?

Luna wygrała polskie preselekcje na Eurowizję 2024. W tym roku decyzję podjęli tylko jurorzy, którzy przesłuchali i ocenili ponad 200 kompozycji. Po zsumowaniu ich punktacji to właśnie utwór "The Tower" w wykonaniu 24-letniej Luny okazał się tym najlepszym. O włos, ponieważ miał zaledwie jeden punkt więcej od "Witch-er Tarohoro" Justyny Steczkowskiej. To właśnie ona była główną faworytką do zwycięstwa. Jej wybór popierała między innymi trenerka głosu Gosia Sacała, która kilka tygodni temu zachwycała się jej występem na Sylwestrze z Dwójką w Zakopanem. Steczkowska jednak na Eurowizję nie pojedzie, a więc Sacała ocenić wybór Luny. Miała dla niej dobre słowa, ale wyciągnęła niepokojące wnioski.

Luna na Eurowizji | MAKS ON AIR SHORT

Gosia Sacała o "The Tower"

Reakcja Gosi Sacały na piosenkę "The Tower" pojawiła się na jej kanale na YouTube. Choć początkowo nauczycielka śpiewu była zauroczona utworem, pod koniec zmieniła zdanie. Dlaczego? - Za mało tu jest. Nie jest wystarczająco powerfull. Podoba mi się, bo jest atrakcyjne brzmieniowo. Ona jest atrakcyjna jako artystka. [...] Ale Eurowizja lubi bomby zrzucone w piosenkach - uważa YouTuberka, która zwróciła uwagę na brak mocnego momentu kulminacyjnego. - Może piosenka Witch-er Tarohoro niektórym wydawała się komiczna, ekstrawagancka. Może ktoś miał problem z tym, że to było takie "wiedźmiarskie". Dla mnie to było pełne artyzmu - dodała.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzię w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką "Tattoo".