Zmierzch Życie i Śmierć

i

Autor: http://www.amazon.com/Twilight-Tenth-Anniversary-Death-Edition-ebook Zmierzch Życie i Śmierć - okładka nowej książki Stephanie Meyer

Zmierzch nowa książka - FAKTY i CYTATY po polsku z Twilight Life and Death

2015-10-07 14:46

Zmierzch - nowa książka z bestsellerowej serii o wampirach i wilkołakach, która doczekała się kultowej ekranizacji. O czym jest książka Life And Death? Co się zmienia? Kiedy będzie książka? Wszystko to sprawdziliśmy!

Zmierzch - Życie i śmierć to nowa książka z serii Twilight. Stephanie Meyer, z okazji 10 rocznicy wydania pierwszej książki z serii Zmierzch, opublikowała nową książkę z serii - Twilight Life And Death. Co ciekawe w tej części następuje zmiana płci bohaterów - ale nie chodzi o to, że Bella i Edward są transseksualistami - bohaterami są chłopak człowiek i dziewczyna wampirzyca. Ciekawe? Sprawdźcie 10 ważnych faktów dla każdego fana Zmierzchu!

Zmierzch - nowa książka i zmiany

W nowej książce ponownie pojawia się romans między człowiekiem a wampirem, tylko, że to nie Bella i Edward, a Beau Swan i Edythe Cullen - czyli nazwiska się nie zmieniają. Beau jest przeciętnym nastolatkiem, a Edythe należy do szkolnej elity... skądś to znamy... Co ważne dla akcji - imię bohaterki pisze się oryginalnie, nie Edith ale Edythe. Sam Beau się w tym gubi, jak czytamy w książce: "Jej imię to Edythe, nie Edith. Nigdy nie widziałem, żeby tak pisać to imię, ale to lepiej do niej pasuje". Beau, podobnie jak Bella nie lubi swojego pełnego imienia Beaufort. 

W nowej książce z serii Zmierzch zamieniona jest płeć niemal WSZYSKICH postaci, nawet mało ważnych. Tylko rodzice Beau pozostali bez zmian. I tak zamiast Carlisle'a Cullena, mamy Carine, Esme jest Earnestem, a Alice, Emmett, Rosalie i Jasper to teraz, Archie, Eleanor, Royal i Jessamine. No i Jacob jest Julie - szykuje się niezła paczka wilczyc...

Nowa książka Zmierzch - akcja

Życie i śmierć jest niemal identyczną kopią Zmierzchu - zmiana dotyczy głównie imion bohaterów i paru sytuacji. Na przykład Royal (dawniej Rosalie) - w pierwszym momencie jest tak opisywany przez Beau: " Royal swobodnie opierał rękę na biodrze bardzo wysokiej dziewczyny o ciemnych kręconych włosach. Wyglądała, jakby była bywalczynią siłowni równie często jak on. Był pewnie z 5 centymetrów wyższy ode mnie, ale jej brakowało pewnie tylko centymetra do jego wzrostu. Mimo, że był pewny siebie, to zaskoczyło mnie, że tak ją obejmował. Nie, dlatego, że nie była niezła - była super, mega fajna, ale nie... przystępna. Nawet taki twardziel jak The Rock nie śmiałby na nią zagwizdać, wiecie co mam na myśli."

Są jednak ważne zmiany - Julie nie podkochuje sie w Beau, więc Edythe nie będzie chorobliwie zazdrosna, a zakończenie książki jest zupełnie inne

Zmierzch - kiedy nowa książka

Książkę Twilight Life and Death już jest w sprzedaży, ale ponieważ ogłoszenie jej wydania było całkowitym zaskoczeniem, pewnie poczekamy na jej polskie tłumaczenie. Na szczęście przetłumaczone przez nas fragmenty po polsku już dają wam przedsmak powieści.

Zmierzch Life and Death po polsku

Początek  już oddaje klimat książki: "Nigdy nie myślałem wiele o umieraniu - chociaż w ostatnich miesiącach miałem wystarczająco powodów żeby to robić - ale nawet jeżeli bym myślał, nie wyobrażałbym sobie śmierci w ten sposób. Popatrzyłem na drugi koniec pokoju, prosto w ciemne oczy myśliwego, a ona przyjemnie spojrzała na mnie. Przynajmniej to była dobra śmierć, zamiast kogoś innego, kogoś kogo kochałem. To wręcz szlachetna śmierć. To się liczy. Wiedziałem, że gdybym nigdy nie przyjechał do Forks, nie umierałbym teraz. Ale mimo przerażenia, nie umiem żałować tej decyzji. Kiedy życie daje ci spełnienie marzenia, którego nawet się nie spodziewałeś, nie można żałować tego, kiedy marzenie dobiega końca. Drapieżniczka uśmiechnęła się przyjaźnie i zbliżyła, żeby mnie zabić"

Pierwsze chwile w szkole:

Łysiejący mężczyzna podniósł głowę: Pomóc ci?
- Jestem Beau Swan - przedstawiłem się i zobaczyłem błysk rozpoznania w jego oczach. Czekano na mnie, już plotkowano. Syn szefa policji, ten od niezrównoważonej matki, w końcu wrócił do domu.
- Jasne - odpowiedział. Pogrzebał w przewalającej się na biurku stercie papierów, aż znalazł te potrzebne. Mam tu dla ciebie plan zajęć, Beaufort, i plan szkoły - położył kilka kartek na ladzie. 
- Hmmm - wolę imię Beau
- Jasne Beau"

I pierwsze spojrzenie na Edythe:
jak dla mnie najpiękniejsza wśród nich była drobna dziewczyna o brązowych włosach (...) Była po prostu idealna. To była niepokojąca, dziwna perfekcja. Aż coś mnie ścisnęło w brzuchu. (...) nagle spojrzała na nas, ta idealna. Zerknęła przez sekundę na mojego sąsiada, a później jej ciemne oczy spotkały się z moimi. Podłużne oczy, lekko uniesione w kącikach, gęste rzęsy. (...) Poczułem, że się rumienię.
- Jak się nazywa ta z kasztanowymi włosami? - zapytałem 
- To Edith. Niezła, ale nie marnuj czasu. Z nikim się nie umawia. Widocznie żadnen facet nie jest wystarczająco dobry dla niej.

Więcej przeczytacie sami w książce, kiedy pojawi się w polskich sklepach.