Gwiazdy

"Zmierzch". Carlisle Cullen po latach. Jak dziś wygląda aktor Peter Facinelli? Fanki za nim szaleją!

Carlisle Cullen, głowa rodziny wampirów, to jeden z głównych bohaterów kultowej sagi "Zmierzch". W tę rolę wcielił się aktor Peter Facinelli. Jak zmienił się po 15 latach od powstania pierwszej części filmów? Ojciec Edwarda na co dzień jest przystojnym mężczyzną! Zobacz jego prywatne zdjęcia!

Spis treści

 1. Sagę "Zmierzch" pokochał cały świat 
 2. Kto zagrał w sadze "Zmierzch"? 
 3. Peter Facinelli zagrał ojca Edwarda, choć był od niego niewiele starszy 
 4. Co wiemy o aktorze Peterze Facinelli z obsady sagi "Zmierzch"?
 5. Życie prywatne aktora, który zagrał Carlisle Cullena w "Zmierzchu"
 6. Jak zmienił się ojciec Edwarda z sagi "Zmierzch"? 

Sagę "Zmierzch" pokochał cały świat 

17-latka, która trafia do nowej szkoły i zakochuje się w tajemniczym chłopaku. Gdy para się do siebie zbliża, ona odkrywa, że jej ukochany jest wampirem. Ich miłość jest tak silna, że dla niego jest gotowa także zmienić się w wampirzycę. Znacie tę historię? 

Bellę i Edwarda, czyli głównych bohaterów sagi "Zmierzch" pokochali fani na całym świecie. Najpierw dali się oni poznać dzięki serii powieści autorstwa Stephenie Meyer, a następnie pięciu, składających się na jedną całość filmom. 

Od nakręcenia pierwszego filmu z serii "Zmierzch" minęło już 15 lat! 

Kto zagrał w sadze "Zmierzch"? 

W rolę Belli wcieliła się Kristen Stewart, a jej ukochanego, Edwarda, zagrał Robert Pattinson. W obsadzie filmów z serii "Zmierzch" znaleźli się również m.in:

 • Taylor Lautner jako Jacob Black,
 • Gil Birmingham jako Billy Black,
 • Peter Facinelli jako Dr Carlisle Cullen,
 • Ashley Greene jako Alice Cullen,
 • Elizabeth Reaser jako Esme Cullen.

Peter Facinelli zagrał ojca Edwarda, choć był od niego niewiele starszy 

Carlisle Cullen, w którego rolę wcielił się Peter Facinelli to głowa wampirzej rodziny, która sprzeciwia się zabijaniu ludzi. Cullenowie nazywają siebie "wegetarianami" i żywią się wyłącznie krwią zwierząt. Carlisle pracuje jako lekarz, a lata praktyki pozwoliły mu uodpornić się na zapach ludzkiej krwi. 

W chwili, gdy powstawał pierwszy film kultowej sagi, aktor Peter Facinelli miał zaledwie 38 lat. Wcielający się w postać jego syna, Edarda, Robert Pattison był wówczas 22-letnim chłopkiem. W normalnym życiu starszy zaledwie o 13 lat Carlisle raczej nie mógłby być jego ojcem. 

Edward w filmie miał jednak (oficjalnie) 17 lat. Jego siostra, Alice, była 21-latką. W rzeczywistości nieśmiertelne wampiry miały już na karku kilkaset lat więcej. Wszystkie dzieci Cullenów zostały przez nich adoptowane. 

Czytaj także: "Zmierzch". Wampirzyca Jane po latach

Co wiemy o aktorze Peterze Facinelli z obsady sagi "Zmierzch"?

Peter Facinelli to amerykański aktor włoskiego pochodzenia, który urodził się 26 listopada 1973 roku w stanie Nowy Jork. Po ukończeniu studiów aktorskich debiutował w 1995 roku rolą Lucyfera w dramacie "Angela". W tym samym roku pojawił się w serialu "Prawo i porządek". Popularność przyniósł mu serial Telewizji FOX "Gliniarze bez odznak", w którym wcielił się w postać Donovana 'Van' Raya. 

Najbardziej zapadł widzom w pamięci jednak właśnie dzięki roli Carlisle Cullena. Początkowo to nie on miał wcielić się w tę postać, jednak aktor, który wygrał casting, musiał zrezygnować z pracy na planie "Zmierzchu".

Życie prywatne aktora, który zagrał Carlisle Cullena w "Zmierzchu"

W 2001 roku Peter Facinelli poślubił aktorkę  Jennie Garth, którą widzowie znają m.in. z roli Kelly Taylor z serialu " Beverly Hills, 90210". Para poznała się na planie dramatu "Przerwany romans". Małżeństwo doczekało się trzech córek. W 2013 roku media obiegła informacja, że gwiazdor "Zmierzchu" rozwodzi się ze swoją małżonką. 

W tym czasie amerykańskie portale plotkarskie spekulowały, że aktor poznał na planie "Zmierzchu" młodą aktorkę, z którą miał zdradzić żonę. Informacje te zostały jednak zdementowane przez rozwodzących się małżonków. 

Pojawiły się plotki, które są nieprawdziwe i bardzo krzywdzące dla naszej rodziny – piszą małżonkowie. – Chcemy, żeby to było w 100 procentach jasne - oświadczyli Peter i Jennie.

Aktualnie aktor jest w związku z Lily Anne Harrison, która we wrześniu 2022 roku urodziła mu syna. 

Jak zmienił się ojciec Edwarda z sagi "Zmierzch"? 

Filmowy Carlisle Cullen ma dziś 50 lat i jest w fantastycznej formie! Choć fani "Zmierzchu" kojarzą go jako blondyna, aktor Peter Facinelli na co dzień nosi ciemne włosy. 

Aktor ma mnóstwo fanek, a jego konto na Instagramie obserwuje już blisko 850 tysięcy osób! 

Zobacz, jak dziś wygląda Carlisle Cullen z sagi "Zmierzch". Jak się zmienił? 

Radio Eska: Profesor McGonagall z serii filmów o Harrym Potterze na starych zdjęciach. Aktorka od młodości zachwycała urodą!