Zmiany na TikToku. Czas na porządki w kategoriach muzycznych

2020-01-13 15:36 PO
TikTok
Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News

TikTok to aplikacja niezbędna na smartfonie każdego nastolatka, a także jedna z najbardziej rozwijających się apek mobilnych w Polsce, która cały czas prężnie idzie do przodu i zdobywa nowych miłośników. Jak zmieni się wygląd tej aplikacji i jakie zmiany nadchodzą? Dowiedz się więcej na ESKA.pl

TikTok to nic innego jak aplikacja do tworzenia krótkich materiałów wideo pod dowolny utwór muzyczny lub inny dźwięk. To także jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych dla generacji Z na całym świecie, której założycielem jest chińskie przedsiębiorstwo ByteDance. TikTok to globalna społeczność, na której każdy użytkownik tworzy niesamowite treści mniej lub bardziej skomplikowane, nagrywa zabawne chwile ze swojego życia i dzieli się nimi ze światem. Aplikacja działa zarówno z systemem Android oraz iOS i cieszy się największą popularnością wśród młodych osób w wieku od 13 do 20 lat. Jak się okazuję już wkrótce możemy spodziewać się zmian w aplikacji, o których na swoim koncie na Twitterze informuje Matt Navarr. Chłopak pokazuje również nowy wygląd aplikacji oraz sposoby szybkiego korzystania z niej. TikTok testuje zakładkę Muzyka na stronach profili popularnych artystów, dzięki czemu będzie można szybko znaleźć muzykę, którą utworzyli, a następnie dodać ją do swojego filmu.

Nowa opcja na TikToku

Miałaby powstać trzecia karta pod nazwą "muzyka", którą charakteryzowałaby ikonka dwóch połączonych ze sobą ósemek. Po kliknięciu w nią pojawi się lista wszystkich wykonawców, których utwory dostępne są w aplikacji. Dodatkowo obok tej funkcji będzie również możliwość wyszukania filmów innych użytkowników, którzy już nagrali swoje wideo i skorzystali przy tym z tej samej piosenki. Zakładka muzyka, która ułatwi wyszukiwanie piosenek danych artystów będzie dobrą zmianą nie tylko dla samej aplikacji oraz jej użytkowników, ale głównie skorzystają na tym artyści. Dzięki takiej zmianie ich twórczość będzie bardziej promowana przez TikTok.

Najnowsze