To nie koniec zimy! IMGW zapowiada -20 stopni w lutym!

2021-01-27 15:55 MK
Zima
Autor: PIOTR ZAJAC/REPORTER

Pogoda w styczniu stale się zmienia. Po znacznym ociepleniu nastało kolejne ochłodzenie - za oknami ponownie możemy zobaczyć śnieg, a Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej regularnie publikuje na stronie internetowej alerty bezpieczeństwa związane z występowaniem zamieci śnieżnych i oblodzenia. Pogoda na luty nie zapowiada końca zimy.

Pogoda na luty 2021 zapowiada się równie zimowo. W styczniu marzenia wielu osób o prawdziwej zimie w końcu się ziściły. W okolicach 10 stycznia w całym kraju zapanowało znaczne ochłodzenie, a temperatury spadły mocno poniżej zera. W niektórych rejonach odnotowano nawet mrozy sięgające 30 stopni na minusie. Zjawisko to sprawiło, że coraz więcej osób zaczęło mówić o nadejściu bestii ze wschodu, czyli wyżu syberyjskiego, o którym mówiono jeszcze w grudniu. Pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapewniają jednak, że znaczny spadek temperatury o tej porze roku nie powinien być dla nikogo żadnym zaskoczeniem.

Na stronie IMGW pojawiła się długoterminowa prognoza pogody na luty. Czy kolejny miesiąc również będzie obfitował w mrozy, zamiecie i zawieje śnieżne, a także oblodzenia? Eksperci nie mają wątpliwości, że zima na pewno prędko nie odpuści, a luty będzie jednym z najzimniejszych miesięcy. Ponownie można spodziewać się temperatur na poziomie -20 stopni.

Pogoda na luty 2021

Zima nie odpuści! Początek lutego zacznie się bardzo mroźnie. Na południu naszego kraju prognozowane są temperatury na poziomie od -15 do -5 stopni, natomiast na wchodzie, północnym-wchodzie czy też w centralnej części Polski będzie nieco cieplej. Tu prognozuje się temperatury od -10 do 2 stopni na plusie.

Kolejne dni mają być jeszcze zimniejsze. Między 11 a 20 lutego wskaźniki na termometrach pokażą nawet -18 stopni w północno wschodniej i wschodniej części kraju. W pozostałych rejonach nie będzie znacznie cieplej. 20 lutego dobowa minimalna temperatura powietrza dla północno-wschodniej części Polski oraz terenów górskich może spaść nawet do -20 stopni. Końcówka lutego także nie odpuści. Niewykluczone, że w Białymstoku odnotowana zostanie temperatura sięgająca -28 stopni! Trzeba jednak pamiętać, że najdokładniejsza prognoza pogody to ta podawana na kilka dni przed.

ESKA XD #014
Najnowsze