Zima 2018 - kiedy astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? Jaka będzie?

2018-11-13 13:31
zima
Autor: Marek MICHALAK/East News

Jaka będzie nadchodząca zima? Kiedy rozpocznie się kalendarzowa, a kiedy ta astronomiczna? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl 

Zima to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Jeśli obfituje w śnieg, dzieci mogą bawić się na dworze, budując bałwanki, rzucając śnieżkami i zjeżdżając na sankach. Również dorośli uwielbiają ją za możliwość wypadów na narty i oczywiście Boże Narodzenie. Wielu z nas cieszy się na jej nadejście, chociaż bywa i bardzo uciążliwa. Kiedy rozpocznie się zima 2018?

Zima astronomiczna 2018 - kiedy wypada?

Zima astronomiczna rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa do momentu równonocy wiosennej. Dzieje się tak mniej więcej od około 22 grudnia do marca. W 2018 astronomiczna zima rozpocznie się 21 grudnia, czyli w trzeci piątek miesiąca.

Zima kalendarzowa 2018 - kiedy wypada?

Kalendarzowa zima rozpoczyna się zawsze tego samego dnia. Jej oficjalna data rozpoczęcia to 22 grudnia. Oznacza to, że w 2018 nadejdzie ona równo 24 godziny po tej astronomicznej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze