Łzy wraca z emocjonalną piosenką Chcę. Protest song, w rocznicę wojny w Ukrainie

i

Autor: ŁZY - CHCĘ / single cover art Łzy wraca z emocjonalną piosenką Chcę. Protest song, w rocznicę wojny w Ukrainie

Zespół Łzy z emocjonalną piosenką Chcę. Protest song, w rocznicę wojny w Ukrainie

2023-02-24 14:09

Utwór Chcę to nowa propozycja zespołu Łzy. Data jego wydania nie jest przypadkowa – ukazuje się w 1. rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Zespół komentuje: Często w naszej twórczości poruszaliśmy tematy trudne i nie inaczej jest tym razem. Dokładnie w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie zdecydowaliśmy się opublikować kompozycję, która jest naszym „protest songiem” wycelowanym w koszmar i bezsens konfliktów zbrojnych. Każdy w życiu zadaje sobie lub komuś pytanie: dlaczego? W kontekście wojny właśnie to pytanie niesie jeszcze większy ładunek emocjonalny. Może naiwnie, ale wierzymy, że odpowiedzią na przemoc nie może być agresja. Odpowiedzią musi być prawda i miłość. Utwór promuje teledysk utrzymany w chłodnym postapokaliptycznym klimacie, który jeszcze bardziej potęguje poczucie zagrożenia, niepewności, lęku przed jutrem. Ostatnią sceną pragniemy wywołać refleksję nad celowością działań podejmowanych w strachu beznadziei. Rezygnacja jednak nigdy nie jest odpowiedzią i zawsze prowadzi do nikąd.

RADIO INTERNETOWE - słuchaj ONLINE

Ulubione piosenki Roberta Lewandowskiego. Oto jego playlista!

Łzy - piosenka Chcę

Specjalną rolę w teledysku powierzyliśmy sześcioletniej Margaritce, która uciekając przed wojenną zawieruchą wraz rodziną znalazła schronienie w Polsce, a konkretnie w domu Adriana - klawiszowca zespołu Łzy.