Zamilska prezentuje nową wersję Duel 35, która kipi od punkowej energii!

2022-05-26 13:11
Zamilska prezentuje nową wersję Duel 35, która kipi od punkowej energii!
Autor: Filip Skrońc / SpontanProductions Zamilska prezentuje nową wersję Duel 35, która kipi od punkowej energii!

Tak jak cała twórczość Zamilskiej wybiega poza definicje techno, tak samo jej aktywności artystyczne nie są łatwe do przewidzenia. Właśnie ukazała się nowa wersja utworu „Duel 35” wwykonaniu orkiestry kameralnej. Jest to efekt współpracy Zamilskiej z Patrykiem Piłasiewiczem oraz młodymi muzykami Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Wściekłość i bunt - te emocje towarzyszyły Zamilskiej kiedy pisała Duel 35. Surowy i punkowy w swojej naturze utwór ukazał się w 2014, rok później wylądował na pokazie mody Diora w Tokio, a dziś przybrał formę kompozycji wykonywanej przez trzynastoosobową orkiestrę kameralną. Całość jest akustyczna, w numerze nie ma w ogóle elektroniki. Czy to możliwe, że mówimy cały czas o tym samym utworze? Zaczęło się od zapisu nutowego, który zrealizowano z potrzeb formalnych, oraz późniejszego pytania, jak właściwie brzmi Duel 35 grany z nut. Tak nawiązała się współpraca Zamilskiej z Patrykiem Piłasiewiczem, a w dalszej kolejności z muzykami poznańskiej Akademii Muzycznej.

Powiedziałam im na samym początku, że mają jedno zadanie - zapomnieć o wszystkim czego się do tej pory nauczyli w szkole i filharmonii. Zapomnieć o nutach, konwenansach, zasadach. Muszą mentalnie przenieść się do starego garażu i punk rocka. Wyżyć się. Wyżyć się za wszystkie czasy, wylać swoje złości i zamiast pięknego Mozarta, zagrać brudną i wk***ioną muzykę. Moim zdaniem, przeszli samych siebie – mówi Zamilska.

Najlepsze hity na maj 2022 - te piosenki umilą wiosnę!

Wersja Duel 35 Chamber Orchestra nie jest zapowiedzią kolejnej, wyczekiwanej płyty Zamilskiej. Jest raczej spontaniczną zachcianką, która trafiła na podatny grunt otwartych na wszelkie eksperymenty muzyków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze