Zaćmienie Księżyca w lipcu 2020. Kiedy oglądać niezwykłe zjawisko na niebie?

2020-06-29 12:57 EK
Księżyc
Autor: pixabay.com Pełnia Księżyca

Piękne niebo, spadające gwiazdy, chmury przybierające różne kształty, kolorowa tęcza na niebie i pełnia Księżyca, to zjawiska na które uwielbia spoglądać niejedna osoba. Fani astronomicznych objawień na niebie już w lipcu będą mogli podziwiać kolejne półcieniowe zaćmienie Księżyca. Kiedy, o której i gdzie je oglądać? Z jakiej perspektywy księżyc będzie widoczny najlepiej?

Zaćmienie Księżyca w lipcu 2020 - to bardzo dobra informacja dla każdego fana niezwykłych, astronomicznych zjawisk. Już niedługo każdy z nas będzie mógł podziwiać na porannym niebie Księżyc w pełni, a także półcieniowe zaćmienie. Dodatkowo każdy człowiek w Polsce ma okazję przez jakiś czas być jeszcze świadkiem białych nocy, które pojawiają się w naszym kraju. Zjawisko to widoczne jest wieczorem, kiedy to zmrok zapada nieco później, niż zwykle. Nie tylko dzień trwa dłużej, ale także wieczorne niebo przybiera jaśniejszych barw. Białe noce najkrócej będą widoczne na południu Polski, zaś najdłużej podziwiać można je na północy naszego kraju.

Półcieniowe zaćmienie to zjawisko, które zachodzi wtedy gdy Księżyc przesuwa się przez stożek Ziemi. Następnie znajduje się on w całości poza stożkiem i wtedy możemy zaobserwować jego ciemniejsze brzegi. W lipcu 2020 zjawisko z pewnością zachwyci niejedną osobę. Kiedy, o której godzinie i gdzie najlepiej będzie widoczne to zjawisko? Na co warto być przygotowanym?

Zaćmienie Księżyca w lipcu 2020

Kiedy i o której oglądać zaćmienie księżyca w lipcu 2020? W którym miejscu zjawisko będzie widoczne najbardziej? Takie pytania z pewnością rodzą się w głowie niejednej osoby. Półcieniowe zaćmienie Księżyca będzie najlepiej widoczne na terenie środkowej i wschodniej części Ameryki Północnej, a także w Ameryce Południowej. Jeśli nie znajdujecie się w tamtych miejscach nie musicie się martwić, ponieważ w Polsce również będzie można zaobserwować zjawisko na niebie nawet gołym okiem! Maksimum półcieniowego zaćmienia Księżyca możecie obserwować w niedzielę 5 lipca 2020 około godziny 4:30 nad ranem. Nastawcie sobie budzik i przywitajcie nowy dzień z pięknym zjawiskiem na niebie.

Domowe granie: Skytech porywa energetycznym setem!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze