Żabson powalony na ziemię przez ochronę w czasie koncertu! Co się stało? [WIDEO]

2019-07-20 16:14 A.D.
Zabson
Autor: YouTube/ Gizycko.info

Koncert Chillwagonu podczas 18. edycji Mazury Hip-Hop Festivalu uczestnicy zapamiętają na długo. Próbujący przedostać się do publiczności Żabson został w pewnym momencie powalony na ziemię przez ochronę. Zajście skończyło się sporą awanturą. Jak do tego doszło? Co wydarzyło się w Giżycku? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl

Podczas występu grupy Borixona Żabson chciał zejść do zebranej za barierkami publiczności. Raper opuścił scenę i próbował przedostać się do fanów, co jest powszechne podczas koncertów hip-hopowych. Udaremniła mu to jednak ochrona koncertu. Żabsona siłą ściągnięto z barierek, chwycono za szyję, a następnie obalono na ziemię. Pozostali raperzy chcieli rzucić mu się na ratunek. Koncert przerwano, a fani 'wybuczeli' ochronę. Organizatorzy Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko wydali w sprawie oficjalne oświadczenie. 

Zobacz też: Żabson - wiek, wzrost, dziewczyna, utwory, koncerty, nowa płyta, tatuaże

Żabson obalony przez ochronę koncertu - oświadczenie organizatorów Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko

Organizatorzy o sprawie poturbowania Żabsona przez ochroniarzy wypowiedzieli się na Facebooku. W oświadczeniu możemy przeczytać, że stają oni po stronie artystów i przeciwni są jakiejkolwiek przemocy. Całą treść komunikatu możecie przeczytać poniżej. Znajdziecie tam również filmik dokumentujący zdarzenie. 

"OŚWIADCZENIE ORGANIZATORÓW"

Podczas drugiego dnia festiwalu 19 lipca 2019 roku doszło do bezpodstawnej agresji na artystę Żabsona ze strony ochrony. Przy próbie wejścia artysty w publiczność, co jest zwyczajem podczas koncertów hip-hopowych, ochroniarze zrzucili rapera z płotków i poturbowali go przy próbie obrony.

Jako organizatorzy festiwalu wyrażamy pełne poparcie dla zespołu Chillwagon oraz Żabsona.
PROTESTUJEMY przeciw aktom przemocy ze strony osób mających za zadanie ochronę zarówno artystów jak i publiczności. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową staniemy po stronie ARTYSTÓW.
ORGANIZATORZY Mazury Hip-Hop Festiwal Giżycko.

Najnowsze