YouTube

i

Autor: Pixabay

YouTube - nowy przycisk Shorts. Co to jest i co oznacza?

2021-07-20 13:04

Użytkownicy YouTube'a z pewnością zauważyli, że w aplikacji mobilnej pojawił się całkowicie nowy przycisk Shorts. Nowa opcja zastąpiła klawisz, który służył szybkiemu sprawdzeniu, co znajduje się na karcie na czasie. Czym są Shorts? Dlaczego YouTube zdecydował się na zmianę wyglądu?

YouTube - nowy przycisk Shorts pojawił się w menu najpopularniejszej aplikacji z filmami wideo na świecie. Wiele osób, które przyzwyczaiły się do starego wyglądu YouTube'a, nie kryło zaskoczenia wprowadzonymi zmianami. Do tej pory w aplikacji mobilnej można było wyróżnić następujące opcje: Główna, Odkrywaj, Subskrypcje oraz Biblioteka. Kliknięcie w którykolwiek z przycisków podstawowego menu umożliwiał przeniesienie się w pożądane miejsce. Teraz guzik umożliwiający szybkie sprawdzenie, co znajduje się na karcie na czasie, został zastąpiony właśnie przez Shorts. 

Shorts to nic innego jak odpowiedź YouTube'a na popularność Tik Toka. Chińska aplikacja w bardzo krótkim czasie niemalże zdominowała rynek mediów społecznościowych i aplikacji mobilnych. Nic dziwnego, że dotychczasowi giganci chcą uszczknąć kawałek z tego wielkiego tortu, jakim jest Tik Tok. Po Instagram Reels czas na Shorts na YouTubie.  

Sonda
TikTok czy YouTube Shorts. Która opcja jest lepsza?

YouTube Shorts - co to?

Jak informują twórcy Shorts, funkcja jest dostępna w wersji beta, co oznacza, że każdy może oglądać zamieszczone w serwisie krótkie formaty, jednak odpowiednia narzędzia YouTube do tworzenia tych filmów są dopiero przekazywane większej liczbie twórców z całego świata. Te mają pomóc użytkownikom w nagrywaniu treści, których długość nie przekracza minuty. Karta Odkrywaj (Na czasie) została umieszczona w lewym górnym rogu. 

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE