Wypłynął w morze na materacu. Fatalne konsekwencje

2022-08-07 12:11
WOPR
Autor: WOJCIECH STROZYK/REPORTER Mężczyzna na materacy wypłynął na morze. WOPR ruszył z pomocą (zdj. poglądowe)

Ratownicy WOPR musieli interweniować na plaży w Łebie. Jeden z plażowiczów wypłynął na materacu w morze, a po niedługim czasie znalazł się 150 metrów od brzegu. Jego syn poinformował o tym ratowników, a kiedy dopłynęli na miejsce, mężczyzny już nie było.

W sezonie wakacyjnym, nadmorskie plaże przyciągają wielu turystów. Podczas letniego odpoczynku warto pamiętać o bezpieczeństwie, ponieważ chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do tragedii. Szczególną ostrożność należy zachować podczas morskich kąpieli, o czym rok w rok apelują ratownicy. Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło niedawno w Łebie.

5 sierpnia 2022 w Łebie w godzinach przedpołudniowych, jeden z plażowiczów wypłynął w morze na dmuchanym materacu. Zrelaksowany mężczyzna nie zauważył, kiedy zbytnio oddalił się od brzegu. To zaniepokoiło jego syna, który postanowił poinformować ratowników o niebezpiecznym zajściu, mówiąc, że jego tata nie potrafi pływać i najprawdopodobniej usnął na materacu. WOPR-owcy rzucili się na ratunek. Wsiedli na skuter wodny i podpłynęli do materaca, jednak mężczyzny już na nim nie było. Rozpoczęły się poszukiwania, do których dołączyła Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. Po kilku minutach odnaleziono dryfującego w falach człowieka.

Ratownicy stwierdzili u mężczyzny brak funkcji życiowych. Podjęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Piętnaście minut później funkcje życiowe wróciły, a poszkodowanego przetransportowano do szpitala.

Eska Summer City Olsztyn! Mamry Festival 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze