Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - kiedy, o której i jak sprawdzić? [LOGOWANIE]

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - kiedy, o której i jak sprawdzić? [LOGOWANIE]

SZKOŁA

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - kiedy, o której, jak i gdzie sprawdzić? [LOGOWANIE]

2023-07-03 10:02

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 są dostępne! U jednych uczniów samo oczekiwanie na rezultaty wywoływało spokój, ale jednocześnie zniecierpliwienie. U drugich natomiast strach i obawy, że coś poszło nie tak. Od wyników egzaminu 8-klasisty 2023 zależy bowiem, do jakiej szkoły średniej się dostaną. Gdzie sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty? O której godzinie? Jak się zalogować? Przekonajcie się sprawdzając najważniejsze szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - kiedy i o której godzinie?
  2. Wyniki egzaminu ósmoklasisty online 2023 - jak sprawdzić?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - kiedy i o której godzinie? Zastanawiacie się, jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty online? Logowanie do systemu jest banalnie proste, ale trzeba posiadać dane, czyli login i hasło, które otrzymaliście w szkole. Centralna Komisja Egzaminacyjna wyniki egzaminu 8-klasisty udostępni w ZIU, czyli Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika. Zaświadczenia o wynikach egzaminu natomiast wydawane będą trzy dni później tj. 6 lipca 2023. Samo przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Co ważne, połowa wszystkich punktów do zdobycia, to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 - kiedy i o której godzinie?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2023 online dostępne są od poniedziałkowego poranka, 3 lipca 2023. Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła je w systemie od godziny 10:00. Uczniowie po zapoznaniu się z rezultatami będą musieli iść do szkoły średniej, by uzupełnić swoje podanie o zaświadczenie przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty. Mają czas do 10 lipca.

Rekrutacja do liceum 2023 - punkty, terminy, etapy, zasady. Jak wygląda rekrutacja?

Maturzyści dzielą się pierwszymi wrażeniami po egzaminie z Języka Polskiego

Wyniki egzaminu ósmoklasisty online 2023 - jak sprawdzić?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty online 2023 dostępne są w systemie ZIU. Logowanie do Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika jest proste, a samo sprawdzenie rezultatów zajmuje kilka minut. Wchodząc na oficjalną stronę należy się zalogować danymi, które otrzymaliście w szkole. Jeśli ich nie macie, to możecie zalogować się poprzez profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.