WOŚP 2021 - wolontariusze ze złymi zamiarami. Jak rozpoznać oszusta i na co uważać?

WOŚP 2021 - wolontariusze ze złymi zamiarami. Jak rozpoznać oszusta i na co uważać?
Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS WOŚP 2021 - wolontariusze ze złymi zamiarami. Jak rozpoznać oszusta i na co uważać?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 31 stycznia 2021 odbędzie się pod hasłem Finał z Głową! Licytacje już trwają, a tego jednego dnia, wolontariusze ruszą na ulice, by zbierać pieniądze na szczytny cel Fundacji. Koniecznie sprawdźcie już teraz, jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza i nie dać się nabrać oszustom.

WOŚP 2021 - wolontariusze z całej Polski od wielu lat chętnie włączają się w pomoc. Corocznie w największy mróz, śnieg, czy też deszcz, przez cały dzień zbierają do puszek pieniądze, które będą przeznaczone na szczytny cel. 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się na rzecz laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Niestety, tak jak w poprzednich latach, tak WOŚP 2021 to okazja dla oszustów, którzy żerują na naiwności. Wiele osób pojawia się na ulicach miast z podrabianymi puszkami i identyfikatorami. Zanim wrzucicie banknot upewnijcie się, że robicie to odpowiedniemu wolontariuszowi. Jak to zrobić?

Zobacz: WOŚP 2021: JANKES i Rudy zapraszają w podróż garbusem! Ruszyła licytacja

WOŚP: Licytacja nr 1 #Goraca20

WOŚP 2021 - wolontariusze oszuści: jak rozpoznać?

Finał z głową, to hasło przewodnie 29. edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Z głową i w pełnym bezpieczeństwie sanitarnym przeprowadzone będą zbiórki do puszek, a to wszystko już 31 stycznia. Jak rozpoznać nieuczciwego wolontariusza? Podstawą jest sprawdzenie puszek w kształcie sześciokątnego graniastosłupa z logiem WOŚP, a także datą trwającej edycji. Puszki są zaplombowane, a prawdziwy wolontariusz ma legitymację oznaczoną tak samo, jak puszka. Ważne, a wręcz najważniejsze są elementy widniejące na identyfikatorach. Na legitymacji znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka naszej Fundacji oraz kod QR.

Najnowsze