WOŚP 2020 - wielki finał Orkiestry nie odbędzie na na Placu Defilad!

2019-10-23 16:40 A.D.
WOŚP
Autor: Hubert Mathis/REPORTER

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy każdego roku gra w całej Polsce! To największa jednodniowa zbiórka charytatywna w kraju, która łączy pokolenia i pokazuje, że niesienie pomocy jest fajne! Każdy finał jest wyjątkowy i rozgrzewa jedną z zimowych niedziel. W 2020 roku nie odbędzie, jest jednak na Placu Defilad. Gdzie przeniesiony został finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 odbędzie się już niebawem! W 2020 roku będzie ona wiatrem w żagle dla dziecięcej medycyny zabiegowej. To już po raz 28, ludzie z całej Polski zjednoczą się, by pomóc najbardziej potrzebującym. Już niebawem ruszą również zapisy dla wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do grona organizatorów imprez i wolontariuszy. Finały odbędą się w całej Polsce, a wydarzenie główne będzie miało miejsce najprawdopodobniej w Warszawie. Światełko Do Nieba to kulminacyjny punkt każdej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego również nie zabraknie. Fajerwerki od lat rozświetlały niebo nad Warszawą i w wielu innych miastach, gdzie organizowany był finał. Teraz zastępują je pokazy laserów. Nie zobaczymy ich jednak w tradycyjnym miejscu, czyli na Placu Defilad pod Pałacem Kultury. Warszawiacy nie mogą sobie jednak wyobrazić, że WOŚP nie zagrałby w stolicy. Pamiętają o tym również organizatorzy i już teraz informują o planowanej zmianie. Gdzie zostały przeniesione obchody WOŚP 2020?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 - gdzie zagra w Warszawie? 

W styczniu 2020 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra na Placu Bankowym. Transmisja z przebiegu całej akcji, nadawana będzie na placu Teatralnym, tuż obok Teatru Wielkiego. Z tego miejsca wystartuje też bieg 'Policz się z cukrzycą', który również na stałe towarzyszy już finałom WOŚP. Impreza odbędzie się 12 stycznia. 

Najnowsze