Wnibowstąpienie Pańskie

i

Autor: Pixabay

Wniebowstąpienie Pańskie 2022 - kiedy jest i co symbolizuje to święto?

2022-05-19 12:17

Wniebowstąpienie Pańskie jest bardzo istotnym świętem dla chrześcijan. Na początku Kościół świętował ja wraz z Zesłaniem Ducha Świętego jako jedno wydarzenie. Jednak w 370 roku nastąpiło rozdzielenie. Kiedy jest i co symbolizuje święto? Zobaczcie w tym artykule!

Wniebowstąpienie Pańskie jest nie jest tylko ukoronowaniem i zakończeniem ziemskiego życia Chrystusa, ale także zapowiedzią powtórnego przyjścia Naszego Zbawiciela. Jezus powierzył uczniom misję i powiedział "Idźcie, więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem".

Kiedy wypada to święto w Polsce?

W Polsce do 2003 roku było obchodzone zawsze w czwartek. Jednak od 2004 roku obchodzone jest w VII niedzielę od Wielkanocy. Jest tak w państwach, w których dzień Wniebowstąpienia nie było dniem wolnym od pracy. Aby każdy mógł poświęcić cały swój czas na kultywowanie święta, przeniesione zostało na niedzielę. W tym roku w Polsce przypada to na 29 maja.

ZOBACZ TAKŻE: Dzień Matki 2022. Kiedy wypada? Jaka jest historia tego święta?

Wniebowstąpienie Pańskie za granicą

Jest to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie w 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodzą je katolicy, protestanci, prawosławie. W Polsce nie jest to dzień wolny od pracy, ale u naszych sąsiadów jest inaczej. W Niemczech jest to święto państwowe. Dzieci nie idą tego dnia do szkoły, zamknięte są sklepy, biura.

Święto Niepodległości w Szczecinie