Wir cykloniczny - co to jest i czy jest groźny?

2018-07-17 14:21
Wir cykloniczny - co to jest i czy jest groźny?
Autor: fot: Arkadiusz Ziolek/ East News

Wir cykloniczny pojawił się nad Polską! Co to jest i czy jak bardzo zagraża?

Wir cykloniczny - co to jest? Wyjaśniamy! Pogoda w lipcu zostawia sporo do życzenia. Urlopowicze liczyli, że praktycznie każdego dnia będzie świecić słońce. Niestety, załamanie pogody trwa i jak się okazuje - może być jeszcze gorzej! Synoptycy przewidują, że w trzecim tygodniu miesiąca do Polski dotrze porywisty wiatr, grad, deszcz oraz gwałtowne burze. Złe warunki atmosferyczne dotrą do nas z Ukrainy. Deszcz najpierw we wschodniej części, a później będzie się przesuwać na środek kraju. 

Wir cykloniczny - co to jest?

Cykloniczny wir powstaje w momencie, gdy nadmorski wiatr z północy łączy się z wiatrem od lądu, wiejącym z południa. Czy jest zagrożeniem? Niestety tak. Mocne podmuchy wiatru to właśnie efekt wiru cyklonicznego. W momencie występowania przynosi chłodniejsze powietrze, a także mgły. Jak donosi serwis TVN Meteo, wir rozciąga się na odległość 200 kilometrów i może być widoczny od kilku godzin do nawet kilku dni.

Pogoda na sierpień 2018 - prognoza długoterminowa. Jaka pogoda w sierpniu w Polsce?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze