Wiktor Waligóra

i

Autor: Materiały prasowe

NOWOŚCI

Wiktor Waligóra w poruszającym singlu "Ikar"! Jak wysoko odleci w solowym projekcie?

2023-09-30 15:45

Wiktor Waligóra jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania, gdzie pojawił się zarówno w ramach projektu Wodecki Twist, jak i z orkiestrą Miuosha. Nagranie z jego występu obejrzano na kanale festiwalu już ponad milion razy! Jak wysoko odleci w swoim solowym projekcie? Posłuchajcie utworu "Ikar".

Wiktor Waligóra to młody wokalista z Krakowa, który zwrócił na siebie uwagę coverami piosenek publikowanymi na YouTube. Na tyle, że gościnnie na jego kanale zaśpiewali Natalia Przybysz i Dawid Tyszkowski. W 2023 roku wydał swój pierwszy singel – piosenkę „Przypomnieć nas” – która otworzyła nowy rozdział w jego muzycznej przygodzie.

PIJANA TAYLOR SWIFT! (SHAKIRA, DODA, DARIA ZAWIAŁOW, TACO HEMINGWAY, KALWI & REMI)| Maks ON AIR

Co warto wiedzieć o wokaliście?

Poza świetnym wokalem, artysta gra też na gitarze i jest wprawionym pianistą. Nie jest to jednak jego jedyna pasja – od lat gra również w piłkę nożną, co zaowocowało rocznym wyjazdem do Stanów do amerykańskiej klasy sportowej. Wyjazd w młodym wieku spowodował, że bardzo szybko dojrzał i rozwinął swój mocny, zawzięty charakter. Teraz jest uczniem klasy maturalnej krakowskiego liceum. Łączy naukę ze światem muzyki – tworzeniem własnych utworów, koncertowaniem i pracą nad singlami w ramach wydawnictw znanych polskich artystów. I robi to z powodzeniem, dzięki czemu dostrzegły go czołowe festiwale.

Wiktor jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania, ale wystąpił także w tym roku na Great September, gdzie zachwycił publiczność swoim solowym materiałem.

Wiktor Waligóra i singiel "Ikar" już do odsłuchu!

„Ikar" stanowi pełnoprawny start pierwszego projektu wydawniczego Wiktora. Poruszający utwór został napisany przez samego artystę, który mimo młodego wieku tworzy muzykę bardzo dojrzałą i emocjonalną. Całość dopełnia mocny głos Waligóry, który zachwyca zarówno na żywo, jak i w wersjach studyjnych. Choć to dopiero początek jego kariery, z pewnością już niedługo usłyszy o nim cała Polska.

Premierze towarzyszy teledysk w postaci rysowanej odręcznie animacji poklatkowej autorstwa Pawła Franika. Minimalistyczny obrazek podkreśla melancholijny nastrój i wrażliwość utworu - poniżej udostępniamy do odsłuchu i do wglądu.