Wigilia 2020 - śnieg obostrzenia, wolne. Co trzeba wiedzieć o świętach Bożego Narodzenia?

2020-11-24 15:14 jj
Wigilia 2020. ŚNIEG, OBOSTRZENIA, WOLNE. Co należy wiedzieć o świętach w tym roku?
Autor: canva.com Wigilia 2020. ŚNIEG, OBOSTRZENIA, WOLNE. Co należy wiedzieć o świętach w tym roku?

Wigilia 2020 nie będzie taka sama jak zawsze. Jednak w przeglądarce Google pojawiły się frazy, których najczęściej szukacie. ŚNIEG, OBOSTRZENIA, WOLNE - to najczęściej zadawane pytania przez internautów. Postanowiliśmy na ESKA.pl przybliżyć Wam, co należy wiedzieć o świętach w 2020 roku.

Spis treści

  1. Wigilia 2020: śnieg
  2. Wigilia 2020: wolne
  3. Wigilia 2020: obostrzenia

Wigilia 2020 to wyjątkowy czas, dzięki któremu możemy spędzić czas z bliskimi. Bardzo często w pierwszy, bądź w drugi dzień świąt odwiedzamy rodziny, przyjaciół, znajomych i spędzamy z nimi czas przy stole. W tym roku jednak będzie trochę inaczej. Internauci wyszukują już informacji, dotyczących Wigilii 2020. Czy spadnie śnieg? Jakie będą nowe obostrzenia? Czy wigilia jest dniem wolnym? Co należy wiedzieć o świętach w tym roku i jak się do nich przygotować?

ESKA XD EXTRA

Wigilia 2020: śnieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że grudzień będzie dosyć ciepłym miesiącem. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Kielcach, Zielonej Górze czy Gorzowie Wielkopolskim, średnia temperatur może przekroczyć 1,0°C. Nie jest przewidywany śnieg w Wigilię. Ale co ciekawe strona Accu Weather, która stworzyła prognozę do końca 2020 roku, twierdzi, że mogą pojawić się przelotne opady śniegu 20, 21 i 23 grudnia. Więc jest minimalna nadzieja, na białe święta w tym roku. 

Wigilia 2020: wolne

Wigilia 2020 wolna? W tym roku 24 grudnia wypada w czwartek. Jeżeli mieliście nadzieję, że jest to dzień wolny od pracy, to musimy Was zmartwić. Wigilia nie jest dniem wolnym ustawowo. Oznacza to, że otwarte będą galerie handlowe, punkty usługowe, oraz supermarkety. Ale… nie wszystko stracone, ponieważ wyżej wymienione obiekty najczęściej otwarte są tylko do godziny 14:00, aby pracownicy zdążyli również przygotować się do kolacji z rodziną. Inaczej sytuacja przedstawia się wśród pracowników biurowych. Tutaj właściciele robię swoim podwładnym najczęściej dzień wolny, bądź organizują tak zwanego śledzika. 

Wigilia 2020: obostrzenia

Co prawda do Wigilii 2020 zostało jeszcze trochę czasu, ale na chwilę obecną, rząd postanowił wprowadzić obostrzenia, z których wynika, że przy wigilijnym stole, będzie mogło zasiąść nie więcej niż pięć osób. To samo dotyczy zabaw sylwestrowych. Nie wiadomo narazie nic o zakazie przemieszczania się w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jeżeli tylko dowiemy się czegoś ważnego, zaktualizujemy ten artykuł!

KTO JEST TWOIM MIKOŁAJEM? ZGŁOŚ SIĘ DO ZABAWY I ZGARNIJ PREZENTY DLA BLISKICH >>>

Najnowsze