Wigilia 2020 - kiedy jest i w jaki dzień wypada w Polsce?

2020-12-08 15:17
Wigilia 2018 - w jaki dzień wypada?
Autor: Bartlomiej Magierowski/East News Wigilia

Wigilia 2020 zbliża się wielkimi krokami! W jaki dzień wypada i jak obchodzimy ją w Polsce? Więcej informacji o nadchodzącej Wigilii, która poprzedza Boże Narodzenie i kończy okres Adwentu znajdziecie poniżej!

Kiedy Wigilia 2020? Choć święto to nie ma daty ruchomej i co roku w Polsce obchodzimy je w tym samym dniu wiele osób już teraz przypomina sobie dokładną datę nadchodzącego święta. Wigilia 2020 zbliża się wielkimi krokami i coraz więcej osób poszukuje informacji z nią związanych. W jaki dzień wypada w tym roku? Kiedy dokładnie obchodzimy Wigilię 2020 w Polsce? Najważniejsze informacje związane z wigilią i obchodami tego święta znajdziecie poniżej. Wigilia w 2020 roku, tak samo jak w latach poprzednich przypada na 24 grudnia, a więc do dnia pełnego magicznego czasu pozostało niespełna 16 dni. W tym roku Wigilia, która w tradycji chrześcijańskiej poprzedza Boże Narodzenie i kończy okres Adwentu przypada na czwartek. W Polsce zgodnie z tradycją Wieczerza Wigilijna rozpoczyna się wraz z pierwszą gwiazdką, która jest symbolicznym nawiązaniem do Gwiazdy Betlejemskiej. Tradycji związanych z Wigilią jest mnóstwo i warto je sobie przypomnieć jak najszybciej, ponieważ tegoroczna Wigilia już niebawem zapuka do naszych drzwi. 

Kiedy jest Wigilia 2020?

Wigilia 2020 w Polsce wypada w czwartek, 24 grudnia 2020 roku. Dzień ten jest świętem nieruchomym, a więc jego data się nie zmienia. W tym roku dzień ten wypada w czwartek.

Wigilia dla 5 osób? Otwarte galerie? Szpitale tymczasowe? Co myślą Polacy? - Tydzień w dzień
Najnowsze