Wiemy, o kim śpiewała reprezentantka Kazachstanu na Eurowizji Junior. Ciężko się nie wzruszyć!

Karakat Baszanowa
Autor: YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Eurowizja Junior 2020 już za nami, jednak emocje wciąż nie opadły. Jedną z artystek, które najmocniej zachwyciły europejską publiczność była reprezentująca Kazachstan Karakat Baszanowa. Wokalistka dała niezapomniane i bardzo emocjonalne show. Piosenka, którą zaśpiewała powstała z myślą o kimś niezwykle dla niej ważnym. Ta historia naprawdę wzrusza.

Eurowizja Junior 2020 - Kazachstan ponownie znalazł się na podium, tym razem za sprawą świetnego występu dwunastoletniej Karakat Baszanowej, która wykonała na żywo swoją emocjonalną balladę Forever. Młoda wokalistka była trzecią w historii reprezentantką Kazachstanu i niewiele brakowało, by to właśnie ona stała się następczynią Viki Gabor. W głosowaniu online lepsza okazała się jednak pochodząca z Francji Valentina. W trakcie swojego występu Karakat poruszyła wszystkich widzów. Nie dość, że pięknie śpiewała, to w pewnym momencie po jej polikach zaczęły spływać łzy. Zapewne wielu widzów zastanawiało się, co tak mocno wzruszyło dwunastolatkę. Historia piosenki Forever, a dokładniej okoliczności jej powstania, są naprawdę smutne.

Jak reprezentantka Kazachstanu wyznała w wywiadach przed Eurowizją Junior, utwór Forever powstał z myślą o jej tacie, który zmarł wskutek przebytej choroby. Młoda wokalistka oddała mu hołd również w teledysku. Jej słowa poruszają do łez.

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu

Eurowizja Junior 2020 - o czym była piosenka Kazachstanu?

Mimo bardzo młodego wieku Karakat Baszanowa wiedziała, komu chce zadedykować swój utwór. Ballada Forever powstała z myślą o jej zmarłym tacie.

- Teledysk opowiada o ojcu, który opuszcza ten świat, a dzieci na niego czekają. Chcę być usłyszana, bo to moja historia - przyznała.

- Autor napisał te słowa, które chciałabym powiedzieć mojemu tacie. Jeden z wersów mówi o tym, że zapamiętam te dni i rzeczywiście pamiętam wszystko. Zawsze będę o nim pamiętać - dodała.

Wideo z występem Karakat ma już blisko milion odsłon.

Najnowsze