Wiemy, kiedy ocieplenie. Przed nami mróz, a potem wiosna na całego!

2023-03-07 14:12
Zima
Autor: Canva

W marcu jak w garncu mówi stare przysłowie. W tym roku idealnie opisuje ono panującą za oknem pogodę. Jak dowiadujemy się z prognoz synoptyków, marzec 2023 będzie wybitnie chłodny. Nie zabraknie w nim jednak fali ciepła. Wiemy, na kiedy eksperci datują ocieplenie. Na wiosnę jeszcze chwilę zaczekamy.

Spis treści

  1. Kiedy będzie wiosna 2023?

Pogoda w marcu 2023 to dla wielu osób prawdziwy zawód. Chyba wszyscy liczyli na to, że ocieplenie w lutym zwiastuje szybsze nadejście wiosny. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków było ono krótkotrwałe, a prognozy na marzec nie napawają optymizmem. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aktualny miesiąc mocno odstaje od tych z ubiegłych lat. Wszystko wskazuje na to, że temperatury w marcu 2023 będą kształtować się poniżej normy wieloletniej z okresu 1991-2020. Prognozy długoterminowe zdaje się potwierdzać pogoda za oknem. Często w obchodzony 8 marca Dzień Kobiet świeciło słońce, a zimowe kurtki zamienialiśmy na lżejsze płaszcze. W tym roku tak nie będzie. Nie oznacza to jednak, że nie czeka nas zmiana pogody. Choć przyjdzie później niż zwykle, eksperci przewidują, że do Polski nadciągnie oczekiwana fala ciepła. Wiemy, kiedy!

Śnieg w Polsce 2023 - nie tego chcieliśmy! Śnieżyce i zimowa burza kilka dni z rzędu

Shake Your Eska #29 | Jak stworzyć własny trend?

Kiedy będzie wiosna 2023?

Przed nami okres chłodu. Jak wynika z najnowszych raportów, kolejne dni upłyną nam pod znakiem niskich jak na tę porę roku temperatur. W nocy spodziewane są nawet mrozy. Mamy jednak dobre wieści! W okolicach 20 marca należy spodziewać się ocieplenia. W prognozach widać temperatury sięgające nawet 14 stopni na plusie. Są to oczywiście prognozy długoterminowe, jednak, jak pokazał luty i marzec, często mają one pokrycie w rzeczywistości.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze