Wielkanoc

i

Autor: pixabay

Wielkanoc 2022 – dni wolne od szkoły i pracy. Kiedy wypadają święta Wielkiej Nocy?

2022-02-11 15:34

Wielkanoc to najważniejsze chrześcijańskie święto upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W przeciwieństwie do Bożego Narodzenia, Wielkanoc jest świętem ruchomym, co oznacza, że nie jest związane z określoną datą. Obchody święta Wielkiej nocy przypadają w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca (koniec marca lub kwiecień). Zobacz ile dni wolnych od szkoły i pracy planowane jest podczas świąt Wielkiej Nocy 2022!

Dni wolne od szkoły - Wielkanoc 2022

14 kwietnia (czwartek) – 19 kwietnia (wtorek) 2022 – przerwa wiosenna (wielkanocna)

Kolejna dłuższa przerwa po feriach zimowych to święta Wielkanocne. Uczniowie będą mogli się cieszyć aż 6 dniami wolnymi od szkoły, choć zapewne w placówkach pełnione będą przez nauczycieli dyżury, podczas których dzieci będą miały zapewnioną opiekę.

Dni wolne od pracy - Wielkanoc 2022

18 kwietnia (poniedziałek) 2022 – lany poniedziałek (drugi dzień świąt wielkanocnych)

Trzeba pamiętać, że Wielki Czwartek oraz Wieki Piątek są dniami pracującymi. Jedynym dniem ustawowo wolnym od pracy jest Wielki Poniedziałek, potocznie zwany Lanym Poniedziałkiem lub Śmigusem-Dyngusem.

Jak zaplanować dni wolne – Wielkanoc 2022

W przypadku gdy dni ustawowo wolne od pracy przypadają blisko weekendu warto wziąć 1 lub 2 dni wolnego, a wtedy przy minimalnym wykorzystaniu urlopu będziemy mogli się cieszyć długim weekendem.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 11.02.2022r.