Wiedźmin - piosenka Toss a Coin To Your Witcher PO POLSKU. Cover lepszy od oryginału?

2020-01-13 18:10 MK
Wiedźmin cover
Autor: YouTube/Smuggi

Wyprodukowany na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego serial to bez wątpienia jedna z najgłośniejszych produkcji Netflixa w 2019 roku. Po szumnych zapowiedziach, osiem odcinków Wiedźmina pojawiło się na platformie przed Bożym Narodzeniem. Nikt raczej nie spodziewał się jednak tego, że utwór wykonywany przez postać Jaskiera spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Na ESKA.pl znajdziecie cover, którym zachwycili się internauci.

Wiedźmin - piosenka Toss Coin To Your Witcher jest niewątpliwie największym hitem spośród utworów, które znalazły się na ścieżce dźwiękowej złożonego z ośmiu odcinków seriali. Wyreżyserowana przez Lauren S. Hissrich produkcja była od dawna jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów amerykańskiej platformy Netflix, która stoi również za sukcesem między innymi takich tytułów jak 13 Powodów czy też Orange Is The New Black. W tym przypadku nie ma się jednak czemu dziwić, w końcu saga Wiedźmin napisana przez Andrzeja Sapkowskiego od lat cieszy się wielką popularnością wśród ludzi na całym świecie.

Jedną z głównych postaci w serialu, tak jak i w książkach, jest Jaskier - poeta oraz najbliższy przyjaciel głównego bohatera, wiedźmina Geralta. W drugim odcinku, widzowie mogą zobaczyć scenę, w której grana przez Joeya Bateya postać śpiewa utwór Grosza Daj Wiedźminowi (ang. Toss a Coin to Your Witcher). W bardzo krótkim czasie, to właśnie ta kompozycja podbiła serca osób, które zdecydowały się na obejrzenie losów Wiedźmina w wersji serialowej.

Wiedźmin - Toss a Coin to Your Witcher po polsku

Na fali wielkiej popularności kawałka, w sieci zaczęły pojawiać się jego rozmaite covery, w tym również w języku polskim. Na nagranie polskojęzycznej wersji utworu zdecydował się także autor kanału Smuggi, regularnie umieszczający covery popularnych piosenek, których teksty opierają się przede wszystkim na fabule gier komputerowych i konsolowych. Internauci zachwycili się jego coverem. - Taki głos to chyba sam Apollo ci podarował, masz naprawdę wspaniały talent; Lepiej niż oryginał; Szczerze mówiąc... Wolę twe wykonanie od oryginału czy polskiej adaptacji - piszą. Coveru w całości możecie posłuchać poniżej.

Najnowsze