Oscary 2020 - piosenki z szansą na statuetkę [NOMINACJE]

2020-01-13 16:47 MK
Oscary
Autor: PRESSCHICAGO/East News

Na ten dzień czekali wszyscy fani zarówno kina, jak i muzyki. Przedstawiciele Akademii Filmowej opublikowali oficjalne nominacje do Oscarów 2020. Wśród kategorii znalazła się również ta dotycząca piosenek filmowych. Już teraz na ESKA.pl dowiecie się, które utwory mają szansę na zdobycie najważniejszej i najbardziej prestiżowej statuetki w świecie filmu. Sprawdźcie koniecznie!

Oscary 2020 - piosenki nominowane do najsłynniejszej na świecie nagrody mogą okazać się prawdziwym zaskoczeniem! Jak wiadomo, muzyka jest nieodłącznym elementem każdej hitowej produkcji filmowej. Nierzadko mogliśmy być świadkami tego, jak utwór, który został użyty w filmie, stawał się wielkim hitem na całym świecie. Tak było chociażby w przypadku I Will Always Love You śpiewanego przez Whitney Houston, doskonale znanego z Titanica utworu My Heart Will Go On z repertuaru Celine Dion czy Shallow, będącego efektem współpracy Lady Gagi i Bradleya Coopera.

Co roku, miliony osób interesujących się kinem i muzyką, z niecierpliwością wyczekują nominacji do najważniejszych nagród filmowych, czyli do Oscarów. W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku, Akademia Filmowa opublikowała oficjalnie listę wszystkich nominowanych do poszczególnych kategorii. Wśród docenionych produkcji nie zabrakło Bożego Ciała w reżyserii Jana Komasy. Jeśli jesteście jednak ciekawi, które piosenki zostały docenione przez członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, dobrze trafiliście. Poniżej znajdziecie pełną listę nominowanych kawałków muzycznych wraz z tytułami filmów, w których można je było usłyszeć.

Oscary 2020 - nominowane piosenki

Wybranie zaledwie pięciu utworów spośród tysięcy propozycji z pewnością nie było łatwym zadaniem. Członkowie Akademii Filmowej musieli jednak podjąć decyzję. Oficjalne nominacje z pewnością będą dość szokujące, bowiem zabrakło wśród nich najchętniej typowanych przez internautów kompozycji. Pełna lista nominacji w kategorii Najlepsza muzyka filmowa prezentują się następująco:

  • I Can’t Let You Throw Yourself Away - Toy Story 4
  • I’m Gonna Love Me Again - Rocketman
  • I’m Standing With You - Przypływ wiary
  • Into the Unknown - Kraina Lodu 2
  • Stand Up - Harriet
Najnowsze