Wi-Fi zakazane w szkołach? Do Sejmu trafiła szokująca petycja!

2021-10-26 12:50
Uczniowie w szkole
Autor: PRZEMYSLAW GETKA/REPORTER//Pixabay

Do Sejmu regularnie trafiają nowe, nierzadko zaskakujące petycje. Ta, o której mowa w artykule, może w szczególności wstrząsnąć uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jej celem jest bowiem wprowadzenie zakazu używania Wi-Fi na terenie placówek. Czy Wi-Fi rzeczywiście zostanie zakazane w szkołach?

Wi-Fi zakazane w szkole? Taka petycja trafiła do Sejmu w pierwszej połowie sierpnia, jednak głośno o niej zrobiło się dopiero teraz. Dzięki art. 63 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej każdy ma prawo do składania petycji, wniosków i skarg w interesie publicznym, własnym lub innej osoby. Tym razem autorzy jednej z nich postanowili rozliczyć się z dostępem do internetu w szkołach za pośrednictwem Wi-Fi i w petycji skierowanej do Sejmu wskazali zagrożenia wynikające z dostępu do sieci na terenie placówek oświatowych, między innymi szkodliwy wpływ na zdrowie ze względu na sztuczne promieniowanie mikrofalowe. Poza szkołami, Wi-Fi miałoby być zakazane również w domach dziecka, żłobkach, przedszkolach, szpitalach, hospicjach i domach pomocy społecznej. Jak można się było spodziewać, pomysł wzbudził oburzenie sporej części społeczeństwa. Czy uczniowie rzeczywiście powinni się obawiać?

Sonda
Czy powinno się wprowadzić całkowity zakaz funkcjonowania sieci Wi-Fi na obszarach domów dziecka, żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich, szpitali, hospicjów i domów pomocy społecznej?

Wi-Fi zakazane w szkole?

W złożonej petycji autorzy proponują alternatywę dla sieci Wi-Fi, jaką miałoby być przejście szkół na połączenie internetowe drogą kablową. Co więcej, twórcy petycji domagają się kar grzywny w wysokości stu złotych za każdy dzień stosowania sieci bezprzewodowej. Dobra wiadomość jest jednak taka, że do Sejmu trafia wiele podobnych i równie absurdalnych petycji, natomiast szanse na ich powodzenie są bardzo niewielkie.

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze