Whitney Houston - śmierć, córka, mąż, związki, oktawy. Najważniejsze fakty z życia artystki

2022-07-29 15:38
Whitney
Autor: ADAM JAGIELAK

Whitney Houston była jedną z najważniejszych postaci amerykańskiej i światowej sceny muzyki popularnej. Zmarła zaledwie parę godzin przed rozdaniem nagród Grammy, na którym miała wystąpić. Świat się zatrzymał, bo stracił jedną z największych artystek w historii. Co wiemy o Whitney Houston? Jak wyglądało jej życie uczuciowe? Zebraliśmy wszystkie, najważniejsze informacje.

Whitney Elizabeth Houston, według Księgi rekordów Guinnessa, była najczęściej nagradzaną artystką muzyczną w dziejach! Whitney Houston, to amerykańska piosenkarka muzyki pop i R&B, producentka muzyczna i autorka piosenek. Jednak jej kariera wykraczała również szeroko poza scenę muzyczną. Dała się poznać też jako aktorka, modelka i producentka filmowa. Matką chrzestną wokalistki była Aretha Franklin.

Whitney Houston - pierwszy występ w telewizji. Zobacz niesamowite nagranie sprzed lat

Te hity mieli zaśpiewać inni artyści. Będziecie zaskoczeni!

Whitney Houston - śmierć

Śmierć Whitney Houston wstrząsnęła całym światem. Artystka zmarła 11 lutego 2012 r., w wieku czterdziestu ośmiu lat, w Los Angeles w Beverly Hilton Hotel. Whitney Houston znaleziono leżącą w wannie, twarzą w dół. Pogotowie zabrało ją do szpitala, gdzie lekarze potwierdzili, że nie żyje. Oficjalna przyczyna śmierci Whitney Houston, to przypadkowe utonięcie. Jednak w jej krwi ujawniono zabójczą mieszankę kilku narkotyków.

Whitney Houston - córka

Czy Whitney Houston miała córkę? Artystka była matką Bobbi Kristiny Brown, która urodziła się 4 marca 1993 r. Bobbi Brown, po śmierci matki, odziedziczyła wszystkie posiadłości matki. 31 stycznia 2015, w wieku 22 lat, córka Whitney Houston została znaleziona w swoim domu, w wannie, a jej stan przypominał śmierć Whitney w wannie. Została przewieziona do szpitala. 26 lipca 2015 roku została odłączona od aparatury podtrzymującej życie. Pochowano ją 3 sierpnia, obok matki.

Whitney Houston - mąż

Kim był mąż Whitney Houston? Serce artystki podbił Robert Barisford, popularnie nazywany Bobby Brown. Jest piosenkarzem, kompozytorem, aktorem i tancerzem. Para poznała się w 1989 roku w Soul Train MusicNagrody. Na początku tylko się przyjaźnili. Spotykać zaczęli się dopiero 2 lata później, w 1992 roku. Małżeństwo Whitney Houston nie było idealne. Pojawiły się okresy niewierności, przemocy domowej i używania narkotyków. W 2003 roku po raz pierwszy zdecydowała się wezwać policję, a funkcjonariusze zastali ją zakrwawioną, z ciętymi ranami na twarzy. Do sądu trafiło wtedy oskarżenie przeciw Bobby'emu Brownowi. Kiedy jednak pojawił się na ławie oskarżonych, Whitney nagle zmieniła zdanie, twierdząc, że... to ona biła jego. We wrześniu 2006 roku Whitney Houston złożyła pozew rozwodowy. Rozwód odbył się 24 kwietnia 2007 r., A Whitney zdobyła opiekę nad ich córką, która miała wtedy czternaście lat.

Ta dziewczyna śpiewa dokładnie jak Whitney Houston. Kim jest Glennis Grace?

Sonda
Który utwór Whitney Houston jest twoim ulubionym?

Whitney Houston - związki

Życie miłosne Whitney Houston nie należało do idealnych. Najpierw toksyczne małżeństwo z Robertem Barisfordem, który dopuszczał się wobec niej przemocy domowej i częstych zdrad, póżniej świat obiegła informacja dotycząca romansu z jej asystentką Robyn Crawford. Okazuje się, że Whitney mogła ukrywać swoją prawdziwą orientację seksualną. W 2019 roku ukazała się książka Piosenka dla ciebie. Moje życie z Whitney Houston, w której Crawford pisze, że ona i Houston były dla siebie wszystkim. Nie tylko przyjaciółkami, lecz także kochankami. Bliscy artystki twierdzą, że orientacja seksualna Whitney była zmienna.

Whitney Houston - oktawy

Głos Whitney Houston zachwycał wszystkich od zawsze. Artystka chętnie eksponowała siłę i skalę swojego głosu, ale też posiadała niebywałą umiejętność operowania nim. Ile oktaw miał głos Whitney Houston? Gwiazda olśniewała aż pięciooktawową skalą głosu!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze