WhatsApp - TAJNE czcionki w komunikatorze zaskakują. Jak włączyć i jak wyglądają?

2020-07-15 11:49 Rafał Wróblewski
WhatsApp - TAJNE czcionki w komunikatorze zaskakują. Jak włączyć i jak wyglądają?
Autor: Natalia Seliverstova/Sputnik WhatsApp - TAJNE czcionki w komunikatorze zaskakują. Jak włączyć i jak wyglądają?

WhatsApp wprowadził nowość, która sprawi, że zrezygnujecie ze standardów! Wiadomości w komunikatorze można pisać różnymi czcionkami. Zaskoczcie swojego znajomego i już teraz nauczcie się zmieniać wygląd Waszej treści. Jak to zrobić? Przekonajcie się, bo wyjaśniamy krok po kroku - na ESKA.pl!

WhatsApp - czcionki w komunikatorze zostały zmienione, dzięki czemu możecie zaskoczyć swojego znajomego. Jak zmienić czcionkę na WhatsAppie? Podpowiadamy serwując instrukcję krok po kroku w tym miejscu. Osoby posiadające aplikację na swoim smartfonie, praktycznie codziennie z niej korzystają. Piszą dziesiątki wiadomości do znajomych, przyjaciół, czy rodziny. WhatsApp umożliwia wysyłanie zdjęć i nagrań wideo bez większej straty jakości, a oprócz tego oferuje ogromny zasób emotikonek i gifów, które na pewno urozmaicają wiele rozmów. Jak się okazuje, konwersację może ożywić również zmiana czcionki. Aby zmienić styl wyglądu naszej treści trzeba skorzystać z pewnej sztuczki. Choć istnieje wiele zewnętrznych klawiatur, które można ściągnąć w sklepie z aplikacjami, to jednak w przypadku najnowszej aktualizacji oprogramowania komunikatora nie trzeba niczego ściągać. Poniżej podrzucamy kroki, które należy poczynić w celu modyfikacji kroju pisma. To banalnie proste!

WhatsApp - czcionki

Oprócz kursywy, przekreślenia, a także pogrubienia, programiści aplikacji dodali jeszcze jedną, najnowszą czcionkę. Chodzi o: pisanie na maszynie. Jeśli korzystacie z programu Microsoft Word, to zauważycie, że przypomina ona czcionkę Courier. Porównywana jest ona do stylu retro i bez wątpienia przyciągnie wzrok Waszych znajomych. Różnica w stosunku do standardowej, znudzonej już czcionki w WhatsAppie jest dość duża. Nadajcie retro charakter swoim wiadomościom, przestawiając styl i wygląd pisania już teraz.

W sumie do wyboru mamy cztery nowe czcionki. Na WhatsAppie możecie skorzystać ze zmiany tekstu:

  • Pogrubienie
  • Kursywa
  • Przekreślenie
  • Krój stały
WhatsApp - TAJNE czcionki w komunikatorze zaskakują. Jak włączyć i jak wyglądają?
Autor: WhatsApp WhatsApp - TAJNE czcionki w komunikatorze zaskakują. Jak włączyć i jak wyglądają?
Hity lata 2020 - to te piosenki będą królować w wakacje!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

WhatsApp - jak zmienić czcionkę? 

Zmiana czcionki na WhatsAppie jest banalnie prosta. Jeśli już napiszecie wiadomość, to jej nie wysyłajcie. Zaznaczcie całą treść a następnie obok napisów: wytnij, kopiuj, wklej, schowek, naciśnijcie na trzy ustawione pionowo kropki. Następnie uzyskacie możliwość modyfikacji wyglądu swojej treści. Jeśli nie wiecie jeszcze, jak to zrobić, to screen powyżej na pewno wyjaśni Wam wszelkie wątpliwości. 

WhatsApp - rozmiar czcionki

Zmiana czcionki na WhatsAppie, to niejedyna opcja, z której mogą skorzystać użytkownicy. W prosty sposób możecie zmienić również rozmiar czcionki. Wejdźcie w aplikację i w głównym menu, kliknijcie na trzy pionowo ustawione kropki. Następnie przejdźcie do ustawień, gdzie widnieje opcja "ustawienia czatu". Tam znajduje się opcja modyfikacji czcionki.

WhatsApp - TAJNE czcionki w komunikatorze zaskakują. Jak włączyć i jak wyglądają?
Autor: WhatsApp WhatsApp - TAJNE czcionki w komunikatorze zaskakują. Jak włączyć i jak wyglądają?
Najnowsze