WhatsApp - samoniszczące się wiadomości. Co to jest i jak działa?

2019-10-02 14:35 MK
WhatsApp
Autor: Reporters / STG/REPORTER

WhatsApp to obecnie, obok Messengera, najpopularniejszy komunikator na całym świecie. Korzystający z niego chwalą sobie to, że mogą prowadzić bezpłatne rozmowy telefoniczne czy wysyłać wiadomości tekstowe. Teraz, zarządzający aplikacją postanowili wprowadzić dodatkową funkcję. Z pewnością zadowoli ona wielu użytkowników. Na czym polegać będzie opcja samoniszczących się wiadomości? Sprawdź szczegóły już teraz na ESKA.pl.

WhatsApp - samoniszczące się wiadomości to kolejna funkcja, z której już niebawem będą mogli skorzystać wszyscy ci, którzy mają zainstalowanego komunikatora. Aplikacja będąca własnością Facebooka regularnie jest aktualizowana, by zapewnić jeszcze większy komfort wszystkim korzystającym. Samoniszczące się wiadomości to jednak prawdziwie przełomowa zmiana, na którą czekało wiele osób. Z podobnej opcji mogą korzystać już między innymi użytkownicy Gmaila. Jest ona o tyle ważna, bo wiąże się z naszym bezpieczeństwem w sieci. 

WhatsApp - samoniszczące się wiadomości. Na czym to polega?

Dziś ciężko znaleźć kogoś, kto nie komunikuje się z innymi ludźmi za pośrednictwem internetowych komunikatorów, takich jak właśnie WhatsApp. Nierzadko w wiadomościach tekstowych przekazujemy informacje prywatne czy poufne dane, których wolelibyśmy nie przechowywać w konwersacji. Opcja samoniszczących się wiadomości będzie umożliwiała ustawienie czasu, po jakim chcemy, by wysłana przez nas treść z niej zniknęła.

WhatsApp - samoniszczące się wiadomości. Kiedy premiera?

Aktualnie, prowadzone są testy dla najnowszej wersji systemu Android. Niestety, funkcja jest jeszcze we wczesnej fazie powstawania, wobec tego nie wiadomo, kiedy będą mogli skorzystać z niej wszyscy. Jak informują ci, którzy mieli okazję wypróbować wersję beta, na ten moment można ustawiać czas usunięcia wiadomości na po pięciu sekundach oraz po godzinie od jej wysłania, nic pomiędzy. Dodatkowo, działa ona tylko w grupowych czatach, w których korzysta z niej każdy uczestnik konwersacji.

Najnowsze