WhatsApp - nowe zagrożenie. TEGO nie wolno ci robić!

2021-01-30 17:06 MK
Masz WhatsAppa? Twój numer telefonu można znaleźć w internecie!
Autor: pixabay.com WhatsApp

Media społecznościowe to jedno z tych miejsc, gdzie najłatwiej paść ofiarą oszustwa. Teraz szczególnie uważni powinni być użytkownicy komunikatora WhatsApp. Eksperci od social mediów ostrzegają przed kolejnym zagrożeniem, które do tej pory znane było głównie z SMS-ów. Czego nie wolno robić i na co trzeba uważać?

WhatsApp - nowe zagrożenie czyha na korzystających z komunikatora, który w ostatnim czasie nie przechodzi najlepszego okresu. Po tym jak do sieci trafiła informacja o wprowadzeniu nowego regulaminu, zgodnie z którym korzystający z aplikacji musieliby zgodzić się na przesyłanie ich danych do Facebooka, miliony osób na całym świecie zrezygnowały z posiadania konta WhatsApp. Mimo kryzysu należący do Facebooka komunikator wciąż cieszy się największą popularnością na całym świecie, co regularnie chcą wykorzystać internetowi oszuści. Eksperci zajmujący się mediami społecznościowymi alarmują do wszystkich korzystających z WhatsAppa, by używali go z głową i nie klikali w co popadnie. Na popularności zyskuje bowiem oszustwo, które do tej pory znane było głównie z SMS-ów. Chodzi o automatyczne rozsyłanie linków do strony, z której można pobrać szkodliwe dla sprzętu oprogramowanie. Wystarczy chwila nieuwagi, by wpakować się w kłopoty.

WhatsApp - zagrożenie

Dostaliście wiadomość o możliwości wygrania telefonu? Nie klikajcie w link! Eksperci od oszustw internetowych przestrzegają przed klikaniem w odnośnik, który rzekomo przekierowuje do Sklepu Play, z którego można pobrać spreparowaną aplikację Huawei Mobile. Po wciśnięciu przycisku Zainstaluj użytkownik zostanie poproszony o przyznanie apce licznych uprawnień. Tym samym z jego konta będą mogły być wysyłane wiadomości do pozostałych znajomych z linkiem do niebezpiecznej strony. 

WhatsApp płatny od soboty?! Nowy regulamin nie spodoba się użytkownikom

Te hity kończą w tym roku 10 lat! Rihanna, Adele, Katy Perry i inni
Najnowsze