Maks Łapiński

i

Autor: YouTube/Maks Łapiński

W The Voice of Poland w jego stronę odwrócili się wszyscy. W końcu powrócił na własnych warunkach!

2022-02-09 16:00

Udział w programie The Voice of Poland okazał się trampoliną do kariery dla wielu polskich wokalistek i wokalistów. Są jednak uczestnicy, którzy na swój moment musieli poczekać odrobinę dłużej. Jak się okazuje, czasami warto. Maks Łapiński oddał właśnie w ręce słuchaczy debiutancki singiel zatytułowany Lew.

Maks Łapiński długo walczył o swoją pozycję w show-biznesie. Widzowie mogą kojarzyć go z takich formatów jak Mam Talent czy The Voice of Poland, gdzie swoją interpretacją kawałka These Days przekonał do siebie wszystkich trenerów 9. edycji. I choć nie udało mu się awansować do finału, zyskał rzeszę fanów, którzy z wielką niecierpliwością wyczekiwali jego autorskich propozycji. Po blisko czterech latach od pojawienia się w najpopularniejszym show muzycznym w Polsce utalentowany wokalista zaprezentował światu długo wyczekiwany singiel, który zwiastuje jego debiutancki album. Kompozycja nosi tytuł Lew. Jak tłumaczy sam wokalista, było to dziełem przypadku, jednak postać majestatycznego zwierzęcia stała się dla niego istotnym symbolem, który mocno łączy się ze stylem jego życia.

Lew stał się bohaterem tego utworu zupełnie przypadkowo, choć myślę, że tak właśnie miało być. Kiedy tworzyłem melodię, śpiewałem do niej wymyślone słowa po tzw. niby-angielsku. W pewnym momencie, bez zastanowienia, zacząłem śpiewać little lion in the cave. Od razu wiedziałem, że ten lew ze mną zostanie i będzie motywem przewodnim całego tekstu, który ostatecznie napisałem po polsku. Faktycznie tak się stało - lew odegrał w tym wszystkim istotną rolę.

Sonda
Podoba ci się singiel Lew?

Maks Łapiński - singiel Lew

Debiutancki utwór artysty zadebiutował w serwisach cyfrowych w środę, 9 lutego, podobnie jak nakręcony do niego teledysk. Co ciekawe, za scenariusz klipu odpowiada sam Maks Łapiński, natomiast jego reżyserią zajęła się doskonale znana fanom serialu M jak miłość aktorka Marcjanna Lelek. Wokalista zaznacza, że teledysk jest pełen symboli.

Bardzo długo myślałem o tym obrazku. Chciałem, żeby jednocześnie dobrze oddawał to, co zawarłem w utworze, ale też nie był tak oczywisty i zostawiał widza z pewnym niedopowiedzeniem. Pomysł na scenariusz przyszedł mi do głowy w ciągu jednej nocy. Jest w nim wiele symboli. Jeden z nich mogę zdradzić - scena, w której maluję obraz, to metafora próby wejścia w nową relację. Chciałbym, żeby resztę tej historii słuchacze dopowiedzieli sobie sami.

Autorem obrazów, które Maks ogląda w klipie do Lwa, jest jego tata. Jeśli jeszcze nie słyszeliście utworu uczestnika The Voice of Poland 9, czym prędzej nadrabiajcie zaległości. Ten chłopak z pewnością namiesza na polskim rynku muzycznym!

Maks Łapiński - kim jest?

Maks Łapiński to autor tekstów, kompozytor, instrumentalista i wokalista, którego znakami rozpoznawczymi są: niezwykła charyzma, zaraźliwy optymizm i charakterystyczna ciepła barwa głosu. Na swoim koncie ma koncerty w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Grecji, Holandii czy Norwegii. W 2020 roku zdobył nagrodę Grand Prix międzynarodowego festiwalu Carpathia Festival, jednak to rok 2021, podczas którego zagrał aż 52 koncerty (w tym jeden na jachcie!), był dla niego najbardziej intensywnym czasem.