Viki Gabor - zwycięstwo Eurowizji Junior 2019 to NIE WSZYSTKO! 12-latka idzie po rekord!

i

Autor: Lukasz Kalinowski/East News Viki Gabor - zwycięstwo Eurowizji Junior 2019 to NIE WSZYSTKO! 12-latka idzie po rekord!

Viki Gabor - zwycięstwo Eurowizji Junior 2019 to NIE WSZYSTKO! 12-latka idzie po rekord!

2019-11-25 9:14

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019! W klasyfikacji końcowej po głosowaniu internautów wyprzedziła o 51 punktów będącą na drugim miejscu Hiszpanię. 12-latka z Polski ma najlepszy dziecięcy głos w Europie, ale nie jest to jej jedyny sukces! Po Eurowizji Junior pochwalić się może kolejnym osiągnięciem. Jego szczegóły przybliżamy wam na ESKA.pl!

24 listopada 2019, to szczególny dzień dla wszystkich fanów Eurowizji, widzów w Polsce, ale przede wszystkim dla samej Wiktorii Gabor. Ten dzień zapamięta na bardzo długo i jak zdradziła: Pierwszy raz w życiu płakałam dzisiaj. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 i za jej sprawą Polska jest pierwszym w historii państwem, który zwyciężył dziecięcy konkurs dwa lata z rzędu. Pierwszy raz dla naszego kraju sukces odniosła Roksana 'Roxie' Węgiel, śpiewając hit Anyone I Want To Be. Jej młodsza koleżanka, Viki Gabor, może się pochwalić historycznym zwycięstwem Eurowizji Junior, ale również ogromnym zainteresowaniem w internecie. Widzowie w całej Europie, chociażby na Twitterze, komentowali chwaląc wykonanie, występ i efekty specjalne jej show. Wszyscy byli zgodni, że Superhero to najbardziej melodyjna i najciekawsza eurowizyjna propozycja, z bardzo łatwo oraz szybko wpadającym do głowy refrenem. W sieci chwalony jest również piękny gest Viki Gabor. 12-letnia wokalistka wraz ze swoim reżyserem występu zdecydowała, że na scenie pojawi się dwoje tłumaczy posługujących się językiem migowym. Dzięki ich pomocy, wokalistka sprawiła, że ważny przekaz utworu dotarł do każdego. Mowa jest bowiem o zagrożeniu, jakie niosą ze sobą zmiany klimatyczne. Wiktoria cieszy się także dużą, jak nie rekordową popularnością w serwisie YouTube.

Viki Gabor - Eurowizja Junior 2019 i to nie koniec

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019, co bez wątpienia jest ogromnym i zdecydowanie najważniejszym sukcesem. 12-letnia wokalistka podczas konferencji prasowej zapowiedziała, że nie zwolni tempa i już szykuje kolejne single, którymi zamierza zawojować Europę. O wszystkich najnowszych premierach od zawsze dowiadujecie się z ESKA.pl, więc i w przypadku laureatki Eurowizji Junior będzie tak samo! Póki co młoda wokalistka Europę podbiła singlem Superhero, za produkcje którego odpowiada między innymi Dominic Buczkowski-Wojtaszek, a za tekst Małgorzata Uściłowska (Lanberry) i Patryk Kumór.

Viki Gabor swoim zwycięstwem umożliwiła Polsce prawo do zorganizowania Eurowizji Junior - drugi rok z rzędu. Prezes Telewizji Polskiej, w czasie medialnego spotkania zadeklarował, że na pewno wyślę pismo, w którym wyrazi chęć zrealizowania 18. edycji prestiżowego konkursu dla Dzieci. Więcej sukcesów Viki Gabor?

Zobacz: Eurowizja Junior 2019 - WYNIKI, PUNKTY, WYSTĘPY [RELACJA]

Otóż Superhero bije rekordy popularności w serwisie YouTube! Jeszcze przed wydarzeniem teledysk Superhero miał ponad 4,7 milionów wyświetleń na YouTube, co dawało Viki numer 1, jeśli chodzi o wszystkie tegoroczne propozycje, które pojawiły się na youtube'owym kanale Junior Eurovision Song Contest. Po osiągnięciu tego wyniku wielu ekspertów stawiało Polskę w roli faworyta do zwycięstwa. Na tym samym kanale na YouTube, podczas trwania Eurowizji Junior 2019, pojawiały się występy uczestników prosto z Gliwic. Występ Viki Gabor po czterech godzinach od opublikowania miał blisko 450 tysięcy wyświetleń. Dla porównania - po pięciu godzinach - występ reprezentantki Hiszpanii, Melani Garcii miał 155 tysięcy wyświetleń. Występy z innych krajów są daleko w tyle. 

Viki Gabor po 15 godzinach od premiery jej występu na kanale Junior Eurovision Song Contest miała blisko 2 miliony wyświetleń. Dla porównania:

  • Albania - 10 tysięcy
  • Włochy - 24 tysiące
  • Portgualia - 23 tysiące
  • Armenia - 71 tysięcy
  • Ukraina - 34 tysiące
  • Kazachstan - 424 tysiące
  • Białoruś - 43 tysiące
  • Serbia - 41 tysiące
  • Francja - 214 tysięcy
  • Hiszpania - 590 tysiące

Viki Gabor wynik ten osiągnęła w rekordowo szybkim czasie.

Viki Gabor - zwycięstwo Eurowizji Junior 2019 to NIE WSZYSTKO! 12-latka idzie po rekord!

i

Autor: YouTube.com/Junior Eurovision Song Contest Viki Gabor - zwycięstwo Eurowizji Junior 2019 to NIE WSZYSTKO! 12-latka idzie po rekord!

Polska najwyższe - 12. punktowe noty - otrzymała od jury w Kazachstanie i Hiszpanii. Internauci się zmobilizowali i przez dwa dni oddawali swoje głosy. Głosowanie online dało Viki Gabor 166 punktów, która w ostatecznym rozrachunku zdobyła 278 punktów. Polska wyprzedziła o 51 punktów będącą na 2. miejscu Hiszpanię.