Procesja Bożego Ciała

i

Autor: MAREK DYBAS/REPORTER

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - kiedy jest? Czy jest wolne?

2022-06-23 11:58

W czerwcu katolicy obchodzą nie tylko Boże Ciało, ale również Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To bardzo ważne święto dla wszystkich wierzących, jednak zdecydowanie mniej popularne. Słysząc o nim, Polacy nierzadko zastanawiają się, czy podobnie do Bożego Ciała jest ono dniem wolnym od pracy. Odpowiadamy!

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 2022 - kiedy obchodzimy to ważne dla katolików święto? Informacji na ten temat, jak również odpowiedzi na pytanie, czy w związku z tym mamy wolne od pracy, poszukuje wielu internautów. Ustanowione z polskiej inicjatywy święto jest świętem ruchomym i wypada dokładnie osiem dni po poprzedzającym je oraz hucznie obchodzonym przez wiernych w całej Polsce Bożym Ciele. Oznacza to, że Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzimy zawsze w drugi piątek po święcie Bożego Ciała. W tym roku Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzona jest 24 czerwca.  Wiele osób, otrzymując taką informację, zastanawia się nad tym, czy można zatem liczyć na długi weekend. Czy 24 czerwca jest wolne od pracy?

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - kiedy i o której godzinie apel?

Sonda
Czy jesteś praktykującym katolikiem?

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - czy wolne od pracy?

Jak już wspomnieliśmy, w tym roku Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzona jest 24 czerwca. Warto pamiętać jednak o tym, że nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Święto to nie wiąże się również ze specjalnymi wymaganiami względem wiernych. Oczywiście zachęca się do udziału odbywających się tego dnia mszach świętych, jednak obecność nie jest obowiązkowa.

Allan Krupa Enso o byciu synem Edyty Górniak. Długo nie wiedział, że jest znana!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE