Upał w październiku. Tak ciepło jesienią jeszcze nie było! [POGODA]

2022-10-05 9:29
pogoda
Autor: pixabay.com

Pogoda w październiku 2022 jeszcze nas zaskoczy. Mogłoby się wydawać, że przez najbliższe miesiące będzie nam doskwierać mróz i opady. Jednak zamiast ubierać zimowe kurtki i czapki, powinniśmy wyciągnąć okulary przeciwsłoneczne i krótkie rękawki!

Jaka będzie pogoda w październiku 2022? Kiedy będzie zima w Polsce w 2022? Dla miłośników białego puchu i zimowego szaleństwa mamy przykrą wiadomość - na zimę będziecie musieli jeszcze chwilę poczekać. Jednak z temperatury, w najbliższych dniach, powinni być zadowoleni wszyscy, którzy z utęsknieniem wspominają słoneczne, ciepłe dni. Pogoda w Polsce nas zaskoczy. W najbliższym czasie, również nie będziemy mogli narzekać na temperaturę. Czeka nas babie lato 2022 i sporo ciepłych dni. Wszystko przez antycyklon, który rozbudowuje się na południe od Polski i zmierza w naszym kierunku. Jesień 2022, w wielu miejscach, będzie naprawdę ciepła. W wielu miejscach na świecie już teraz wystąpiła rekordowa fala upałów. Niesamowicie wysokie temperatury odnotowano już np. w Azji. Na południowym wschodzie kraju termometry pokazują nawet 42 stopnie Celsjusza. W Europie wysokie temperatury odnotowano w Turcji i na południu Hiszpanii.

Horoskop październik 2022 - rak, byk, lew, skorpion, strzelec. Wszystkie znaki zodiaku

Hity poprawiające nastrój jesienią. Dzięki nim twój dzień stanie się lepszy!

Prognoza pogody - październik 2022

Jaka będzie pogoda w Polsce w październiku ? Kiedy będzie śnieg w 2022? Póki co wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach będziemy mieć do czynienia z silnym ociepleniem. Będzie to spowodowane antycyklonem, który rozbudowuje się na południe od Polski. W stronę naszego kraju napływać zacznie bardzo ciepłe powietrze z południa kontynentu. Oznacza to zdecydowanie więcej słońca i bezchmurnego nieba. W czwartek i piątek (6-7.10.2022) temperatury za dnia w wielu regionach Polski będą sięgały 18-20 stopni. W pierwszej połowie października średnia temperatura dobowa o około 1-2 st. C. przekraczać w naszym kraju średnią wieloletnią. Choć prawdziwe upały w Polsce 2022 mamy już za sobą, to w weekend (8-10.10.2022) w będzie naprawdę słonecznie i ciepło. W tych dniach temperatury mogą osiągnąć od 15 do 19 stopni Celcjusza.

Jesień 2022 - trendy, modne kolory i stylizacje. Te jesienne trendy zrobią furorę!

Sonda
Jaką pogodę lubisz najbardziej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze