Uczestnicy Eurowizji sprzed lat - co robią dziś? Najnowsze piosenki Rybaka, Mahmooda i innych

2020-08-07 13:58 Maksymilian Kluziewicz
Alexander Rybak
Autor: AFP/EAST NEWS

Mało który konkurs muzyczny budzi tyle emocji, co Eurowizja. Odbywające się co roku wydarzenie przyciąga miliony widzów z całego świata. Dla występujących podczas niego artystów to wielka promocja i szansa na osiągnięcie międzynarodowego rozgłosu. Na ESKA.pl przypominamy wam najpopularniejszych reprezentantów i przedstawiamy ich najnowsze piosenki. Dziś również odnieśliby sukces na Eurowizji?

Eurowizja - co dziś robią gwiazdy konkursu sprzed lat? Sprawdzamy to na ESKA.pl! Chyba nie ma osoby, która nie widziałaby, czym jest Konkurs Piosenki Eurowizji. Odbywająca się od 1956 roku impreza muzyczna cieszy się wielką popularnością na całym świecie, nie tylko w Europie. Co roku kilkudziesięciu reprezentantów poszczególnych krajów rywalizuje ze sobą o zwycięstwo i o wielką sławę. Udział w Konkursie Piosenki Eurowizji to bowiem trampolina do międzynarodowej kariery. Wiedzą o tym między innymi członkowie zespołu ABBA, Celine Dion czy Mans Zelmerlow, którzy po zwycięstwie w konkursie podbili rynki muzyczne na całym świecie.

Są jednak i tacy artyści, którzy nie do końca wykorzystali potencjał, jaki dał im udział w Eurowizji. Oczywiście wciąż tworzą, mają fanów na całym świecie, jednak nie podbijają światowych list przebojów. Prześledźcie najnowsze projekty wokalistek i wokalistów, którzy w przeszłości zachwycili europejską publiczność.

Domowe Granie: Alicja Szemplińska zaśpiewała Empires! Tym wykonaniem wygrałaby Eurowizję!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja - co dziś robią gwiazdy konkursu?

Alexander Rybak, Edyta Górniak, Mahmood, Sergey Lazarev to zaledwie kilka przykładów gwiazd, które wciąż kontynuują swoją muzyczną przygodę i w ostatnich tygodniach zaprezentowały nowe single. Jeden z fanów konkursu, który prowadzi na YouTubie dedykowany mu kanał prześledził najnowsze propozycje od gwiazd Eurowizji. Nie zabrakło polskich reprezentantek - Alicji Szemplińskiej i wspomnianej Edyty Górniak. Kto jeszcze zaprezentował świeże kawałki?

Lato 2020 jest obfite, jeśli chodzi o muzyczne nowości, nie tylko od gwiazd Eurowizji. Który z wakacyjnych hitów jest najgorętszy? Głosowanie na hit lata 2020 na ESKA.pl trwa! Zdecyduj już teraz, który kawałek stanie się hymnem tegorocznych wakacji!

Najnowsze