Tyla

i

Autor: SplashNews.com/East News Tyla - kim jest gwiazda od piosenki "Water"?

Gwiazdy

Tyla - kim jest afrykańska gwiazda od hitu "Water"? Niektórzy nazywają ją "nową Rihanną"

2024-04-11 15:39

Tyla to piosenkarka, o której świat usłyszał w 2023 roku. To właśnie wtedy odbyła się premiera jej singla pod tytułem "Water". Niespodziewanie utwór zaczął zyskiwać popularność w sieci. Teraz piosenka uważana jest za jeden z największych hitów ostatnich miesięcy. Co wiadomo o młodej wokalistce, której wróżona jest wielka kariera?

Tyla Laura Seethal, znana po prostu jako Tyla, pochodzi z Johannesburga, największego miasta w Republica Południowej Afryki. W ostatnim czasie stała się wielką dumą i międzynarodową wizytówką swoich rodaków. Wszystko dzięki popularności piosenki "Water", za którą młoda piosenkarka zdobyła nawet swoją pierwszą nagrodę Grammy. Ten sukces nie wziął się jednak znikąd. Tyla ciężko na niego pracowała. Zaczęła od śpiewania w social mediach. Covery światowych hitów publikowała na Instagramie. Tak odkrył ją jej późniejszy menedżer, który zaprosił ją na próbne nagrania do studia. Swoje pierwsze piosenki zaczęła tworzyć w czasie lockdownu z powodu pandemii koronawirusa. Po sukcesie pierwszych singli w rodzimym RPA podpisała kontrakt z międzynarodową wytwórnią, która dostrzegła w niej potencjał na światową gwiazdę. Oficjalnie zaprezentowano ją mediom podczas pokazu Dolce Gabbany na Fashion Weeku w Mediolanie w 2023 roku. Jej twórczością zainteresowali się krytycy, którzy byli nią zauroczeni. Ostatecznym otwarciem drzwi do kariery była piosenka "Water", która po viralu na TikToku trafiła do stacji radiowych na całym świecie.

Teddy Swims - kim jest wykonawca hitu "Lose Control"? Karierę zaczynał na YouTube

Maks on air - Eurowizja, Orange Warsaw

Porównywania do Rihanny

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych można znaleźć wiele komentarzy osób, które porównują Tylę do Rihanny z początków kariery. "Dla nowych pokoleń Tyla jest tym, czym Rihanna była dla nas" - czytamy na Twitterze. Afrykanka nie ukrywa, że Rihanna jest jedną z jej idolek i głównych inspiracji. Warto jednak zaznaczyć, że jej utwory mieszczą się zdecydowanie bardziej w ramach muzyki r&b i afrobeats niż popu. Sama Tyla mówi jednak, że chce być pierwszą światową popstar z RPA. Kto wie, może wkrótce zaskoczy nas hitami na miarę "Umbrella" czy "We Found Love".

Tyla - piosenki

Na początku 2024 roku Tyla wydała swój debiutancki album, którego tytuł to jej imię. Oprócz przebojowego utworu "Water" można na nim znaleźć takie piosenki jak "Jump", "Art", Truth or Dare", "Butterflies" czy "On and On".