Tropikalne noce w Polsce 2022 dużym zagrożeniem? Ekspert wydał ostrzeżenie!

i

Autor: canva.com Tropikalne noce w Polsce 2022 dużym zagrożeniem? Ekspert wydał ostrzeżenie!

Tropikalne noce w Polsce 2022 dużym zagrożeniem? Ekspert wydał ostrzeżenie!

2022-06-29 17:00

Tropikalne noce mogą przyprawić nas o bóle głowy i stawów, a upały w ciągu dnia jeszcze pogorszą nasze samopoczucie - ostrzega meteorolog i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Tropikalne noce w Polsce 2022 nie są codziennością. Tropiki kojarzą się nam z ciepłymi nicami, egzotyką, lekką taneczną muzyką, drinkiem wypitym w barze na plaży. Jednak z tropikalnych nocy, które nas czekają, zostaje tylko wysoka temperatura i nazwa. Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśnia, że jeżeli w Europie Środkowej temperatura w nocy nie spada poniżej 18 stopni, to już mówi się o tropikalnych nocach.

Pogoda długoterminowa LIPIEC 2022 - uderzą tropikalne upały. Ekstremalna pogoda!

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Tropikalne noce w Polsce 2022 - ile stopni?

Biometeorolodzy zwracają uwagę, że tropikalne noce niosą obciążenia dla naszego organizmu. Wysokie temperatury nie pozwalają nam prawidłowo odpocząć, się zregenerować - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z prognozami IMGW tropikalnej nocy doświadczą już ze środy na czwartek mieszkańcy Warszawy, tu temperatura osiągnie 20 st. C. Jeszcze cieplej będzie w Kozienicach. Tam spodziewamy się 22 st. Przewidujemy, że podobne temperatury będą na całym południu. W Katowicach i Rzeszowie termometry również pokażą 22 stopnie - dodaje Walijewski.

Tropikalne noce w Polsce 2022 - kiedy?

Te noce będą bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ nie pozwolą się dobrze zregenerować. A niestety w czwartek i piątek czekają nas wysokie temperatury w ciągu dnia. "Wówczas nasz organizm może nam pokazać, że już nie daje rady, będziemy rozdrażnieni, będą nam dokuczały bóle głowy, bóle stawów, w pracy nie będziemy mogli się skupić" - wyjaśnia.

A w piątek na wschodzie będzie wręcz upalnie. Ale jeszcze w czwartek na południowym wschodzie kraju padną czerwcowe rekordy ciepła. Naprawdę gorąco będzie Zamościu, Rzeszowie i Lublinie. Taka sytuacja będzie do soboty, bo dopiero na początku weekendu sytuacja się uspokoi. Upały zelżą i tropikalne noce nas opuszczą. 

Temperatura wody w Bałtyku 2022 - ile ma stopni woda w Bałtyku dzisiaj?

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?