Tropikalne noce w Polsce 2022 dużym zagrożeniem? Ekspert wydał ostrzeżenie!

2022-06-29 17:00
Tropikalne noce w Polsce 2022 dużym zagrożeniem? Ekspert wydał ostrzeżenie!
Autor: canva.com Tropikalne noce w Polsce 2022 dużym zagrożeniem? Ekspert wydał ostrzeżenie!

Tropikalne noce mogą przyprawić nas o bóle głowy i stawów, a upały w ciągu dnia jeszcze pogorszą nasze samopoczucie - ostrzega meteorolog i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Tropikalne noce w Polsce 2022 nie są codziennością. Tropiki kojarzą się nam z ciepłymi nicami, egzotyką, lekką taneczną muzyką, drinkiem wypitym w barze na plaży. Jednak z tropikalnych nocy, które nas czekają, zostaje tylko wysoka temperatura i nazwa. Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyjaśnia, że jeżeli w Europie Środkowej temperatura w nocy nie spada poniżej 18 stopni, to już mówi się o tropikalnych nocach.

Pogoda długoterminowa LIPIEC 2022 - uderzą tropikalne upały. Ekstremalna pogoda!

Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje

Tropikalne noce w Polsce 2022 - ile stopni?

Biometeorolodzy zwracają uwagę, że tropikalne noce niosą obciążenia dla naszego organizmu. Wysokie temperatury nie pozwalają nam prawidłowo odpocząć, się zregenerować - mówi Grzegorz Walijewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z prognozami IMGW tropikalnej nocy doświadczą już ze środy na czwartek mieszkańcy Warszawy, tu temperatura osiągnie 20 st. C. Jeszcze cieplej będzie w Kozienicach. Tam spodziewamy się 22 st. Przewidujemy, że podobne temperatury będą na całym południu. W Katowicach i Rzeszowie termometry również pokażą 22 stopnie - dodaje Walijewski.

Tropikalne noce w Polsce 2022 - kiedy?

Te noce będą bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, ponieważ nie pozwolą się dobrze zregenerować. A niestety w czwartek i piątek czekają nas wysokie temperatury w ciągu dnia. "Wówczas nasz organizm może nam pokazać, że już nie daje rady, będziemy rozdrażnieni, będą nam dokuczały bóle głowy, bóle stawów, w pracy nie będziemy mogli się skupić" - wyjaśnia.

A w piątek na wschodzie będzie wręcz upalnie. Ale jeszcze w czwartek na południowym wschodzie kraju padną czerwcowe rekordy ciepła. Naprawdę gorąco będzie Zamościu, Rzeszowie i Lublinie. Taka sytuacja będzie do soboty, bo dopiero na początku weekendu sytuacja się uspokoi. Upały zelżą i tropikalne noce nas opuszczą. 

Temperatura wody w Bałtyku 2022 - ile ma stopni woda w Bałtyku dzisiaj?

Sonda
Jakie masz plany na lato 2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze