Tragiczna śmierć 19-letniego rapera. Rok wcześniej został porwany

2021-10-22 14:42
Tragiczna śmierć rapera. Powodem porachunki gangsterskie?
Autor: JESSICA GOW/AFP/East News

Internet obiegły informacje o śmierci młodego rapera. Zaledwie 19- letni artysta zmarł w wyniku kilku strzałów z broni. Media twierdzą, iż w sprawę zamieszana jest grupa przestępcza. Raper dostawał groźby. Co wiadomo na temat morderstwa? Oto co udało się ustalić jak na razie.

W wyniku postrzałów nie żyje pochodzący ze Szwecji raper - Einár. Smutna wiadomość na temat śmierci artysty obiegła media. Do morderstwa doszło w dzielnicy Hammarby Sjostad. Raper zmarł na miejscu od kilku strzałów z broni palnej. Czy w morderstwo zamieszana jest grupa przestępcza? Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. W lipcu sąd w Sztokholmie skazał na karę więzienia rapera Yasina Mahamouda. Somalijczyk był jednym z przywódców gangu Shottaz. Miał on zlecić porwanie Einára, do którego doszo w 2020 roku. Rzecznik szwedzkiej policji Ola Oesterling podała informacje o poszukiwaniach więcej niż jednego sprawcy.

Szkoły podstawowe będą zamknięte? Te dane mogą niepokoić!

Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.

Einár - kim był?

Pełne nazwisko artysty brzmiało Nils Kurt Erik Einar Grönberg. Był on synem szwedzkiej aktorki Leny Nilsson. Od początku swojej kariery raper odnosił sukcesy. Teledysk do jego utworu Duckar Popo w serwisie YouTube obejrzano jak dotąd prawie półtora miliona razy. W 2020 roku Einár zdobył szwedzką nagrodę Hip Hop of the Year. Raper miał na swoim koncie cztery albumy studyjne -  Första klass, Nummer 1, Welcome to Sweden i Unge med extra energi - oraz wiele singli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze