Kiedyś była wielką gwiazdą

Tola Szlagowska była gwiazdą Blog27. Nie uwierzycie, jak dziś wygląda!

2024-04-18 11:03

W latach 2000 założony przez Tolę Szlagowską i Alicję Boratyn zespół Blog27 był prawdziwym objawieniem. Dziewczyny odniosły wielki sukces nie tylko Polsce, ale również w Europie Zachodniej, a nawet Japonii. Zdawało się, że drzwi do wielkiej muzycznej kariery stoją przed nimi otworem. Zaledwie 3 lata po nagraniu hitowego albumu zespół przestał istnieć. Co dziś robi i jak wygląda Tola Szlagowska?

Aż trudno uwierzyć, że od momentu wydania debiutanckiego albumu Blog27 zatytułowanego "<LOL>" minęło prawie 20 lat! Nieznane wówczas nikomu nastolatki, 12 i 13-latnia Tola Szlagowska i Alicja Boratyn szturmem wdarły się na polskie i światowe listy przebojów. Dziewczyny wylansowały takie hity, jak: "Uh La La La", "Hey Boy (Get Your Ass Up)" i "Wid Out Ya", a jednym z ich wielkich osiągnięć były występy w roli supportu przed zespołem Tokio Hotel. To właśnie dzięki temu zyskały rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale także w Europie Zachodniej.

Tokio Hotel po latach. Tom, Bill, Georg i Gustav byli idolami nastolatków na całym świecie. Nie uwierzysz, jak wyglądają dzisiaj!

Blog27 rozpadł się niemal tak szybko, jak zaistniał na scenie

Mimo iż nastolatki pokochały ich nieco mroczny wizerunek i chwytliwe popowe kawałki i wróżono im wielką międzynarodową karierę, to zespół rozpadł się po zaledwie trzech latach od momentu wydania ich debiutanckiego albumu. Problemy rozpoczęły się jednak już rok po wydaniu pierwszego krążka. W 2006 roku Alicja Boratyn odeszła z zespołu. Tola postanowiła kontynuować działalność i wydała jeszcze jedną płytę pod szyldem Blog27 - "Before I’ll Die...". W 2008 roku zespół oficjalnie zakończył działalność, a Szlagowska zdecydowała się na opuszczenie kraju i wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Tak wówczas tłumaczyła swoją decyzję o wyjeździe w wywiadzie dla Wprost:

Bycie w Polsce jest dla mnie skazywaniem się na to, żeby być do końca nieszczęśliwą i trochę sfrustrowaną. (...) Tutaj jest wyjątkowo źle. Ja po prostu już nie mogę tu wytrzymać - mówiła.

Co dziś robi Tola Szlagowska z Blog27?

Po wyjeździe do USA młoda piosenkarka postawiła na edukację. Uczyła się w Alexander Hamilton High School oraz w Los Angeles College of Music. W 2018 ponownie mogliśmy usłyszeć jej nowy utwór zatytułowany "Atmosphere", a w 2021 roku wydała album "Subtitles", który starała się promować w polskich mediach. Tola Szlagowska dziś nie przypomina już dawnej zbuntowanej nastolatki. W jej aktualnym wyglądzie trudno szukać stylu EMO, do którego przywykliśmy, obserwując ją w młodości.

Jeśli jesteście ciekawi, jak dziś wygląda Tola Szlagowska, koniecznie odwiedźcie naszą galerię!