ale metamorfoza!

To on grał Stasia w "W pustyni i w puszczy". Dziewczyny go uwielbiały! Jak teraz wygląda?

2024-06-13 15:47

Adaptacja powieści Henryka Sienkiewicza z 1973 roku stała się kultowym dziełem, które na stałe zapisało się w sercach wielu Polaków. W roli Stasia Tarkowskiego, młodego i odważnego chłopca przeżywającego niezapomniane przygody w Afryce, wystąpił Tomasz Mędrzak. Od tego czasu minęło już ponad pięćdziesiąt lat. Jak obecnie wygląda wcielający się w rolę Stasia aktor? Sprawdźcie naszą galerię!

"W pustyni i w puszczy" to jedna z najbardziej kultowych powieści Henryka Sienkiewicza, a jej ekranizacje na stałe wpisały się w kanon polskiej kinematografii. W 1973 roku na ekrany kin trafiła pierwsza filmowa adaptacja, która do dziś pozostaje w pamięci wielu widzów. Jedną z głównych ról, Stasia Tarkowskiego, zagrał młody wówczas Tomasz Mędrzak. Jego kreacja zapadła w pamięć wielu pokoleniom Polaków, którzy z zapartym tchem śledzili przygody młodego bohatera w Afryce. Jak dziś wygląda i czym zajmuje się aktor, który wcielił się w kultową rolę? Od czasu premiery filmu minęły już ponad cztery dekady, a Tomasz Mędrzak przeszedł niezwykłą metamorfozę. Dziś jest dojrzałym mężczyzną, który na zawsze zapisał się w historii polskiego kina, jednak jego życie zawodowe nie ograniczało się tylko do tej jednej roli. Po sukcesie "W pustyni i w puszczy" aktor kontynuował swoją karierę występując w różnych filmach i spektaklach teatralnych.

Aktorzy, którzy PRAWIE ZGINĘLI na planie | To Się Kręci

W pustyni i w puszczy - Staś

Tomasz Mędrzak, który urodził się 18 grudnia 1954 roku. Aktor nie tylko zagrał w wielu produkcjach filmowych, ale także aktywnie działał w teatrze. Przez wiele lat był związany z warszawskim Teatrem Ochoty, z którym związał się tuż po ukończeniu łódzkiej "filmówki". To właśnie tam przez występował, ale również reżyserował spektakle. Z czasem awansował nawet na dyrektora naczelnego i artystycznego. Jego zamiłowanie aktorstwem i sceną sprawiły, że stał się cenionym i szanowanym artystą w środowisku teatralnym. Obecnie kieruje teatrem TM, który stworzył wraz ze swoimi współpracownikami i kolegami z branży. Aktor jest dojrzałym, pełnym charyzmy mężczyzną, który mimo upływu lat wciąż wygląda wspaniale. Jego metamorfoza - od młodego Stasia do dojrzałego aktora - jest imponująca. Co ciekawe, to właśnie na planie ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza poznał swoją żonę - Marię, z którą doczekał się córki Marysi. Choć rola Stasia Tarkowskiego była dla niego przełomem, to nie zatrzymała jego rozwoju zawodowego. Wręcz przeciwnie. Stała się fundamentem do dalszych sukcesów. Choć wielu z nas pamięta go jako młodego Stasia z "W pustyni i w puszczy", dziś Tomasz Mędrzak jest dojrzałym, wszechstronnym artystą, który nadal zachwyca swoją grą aktorską i reżyserskimi umiejętnościami.