The Weeknd lepszy od Michaela Jacksona! Pobił rekord króla popu

2021-09-23 11:30
Thee Weeknd z nowym utworem Take My Breath. Kiedy premiera nowego albumu od Kanadyjczyka?
Autor: Materiały prasowe Universal Music Polska Thee Weeknd z nowym utworem Take My Breath. Kiedy premiera nowego albumu od Kanadyjczyka?

The Weeknd to aktualnie jedna z największych gwiazd muzyki rozrywkowej. W ciągu ostatnich dwóch lat podbił stacje radiowe na całym świecie. Jego piosenki Blinding Lights, In Your Eyes i Save Your Tears można było usłyszeć wszędzie! Teraz udało mu się pobić nowy rekord, który wcześniej należał do Michaela Jacksona.

The Weeknd niespodziewanie stał się fenomenem na skalę światową. W 2020 roku wydał singiel, który podbił stacje radiowe w wielu krajach. Blinding Lights zostało nazwane piosenką najlepszą i najpopularniejszą piosenką zeszłego roku. Także płyta After Hours znalazła się w gronie najlepiej sprzedawanych płyt w 2020. Z krążka pochodzą też takie numery jak In Your Eyes czy hitowe Save Your Tears. Sukces spowodował, że The Weeknd został wybrany jako wykonawca specjalnego koncertu podczas meczu SuperBowl. To ogromne wyróżnienie dla artysty. Każda amerykańska gwiazda muzyki o tym marzy. Piosenkarz postanowił jednak nie spoczywać na laurach i przygotować nową płytę. Pojawił się już pierwszy singiel promujący wydanie - Take My Breath. To jednak nadal nie koniec jego sukcesów. Teraz pobił nowy rekord, który wcześniej należał do samego króla popu. Co udało mu się dokonać?

The Weeknd najlepsze wykony na żywo

The Weeknd - nowy rekord

The Weeknd pobił rekord, który wcześniej należał do samego Michaela Jacksona. Chodzi o wyróżnienie dla piosenki w wykonaniu mężczyzny z największą liczbą zdobytych nagród. Utwór Blinding Lights zdobył już w sumie 38 nagród i tym samym pokonał legendarny kawałek Thriller. Warto dodać, że w zestawieniu bez podziału na płeć, najbardziej nagrodzoną piosenką w historii jest utwór kobiety. Mowa o Shallow Lady Gagi.

The Weeknd w Polsce

Wiele osób nie wie, że w 2022 roku The Weeknd zagra koncert w Polsce. Gwiazda zawita do naszego kraju dopiero 7 listopada 2022 roku, ale już wiele osób nie może doczekać się wydarzenia. Koncert odbędzie się w Krakowie. Piosenkarz rozgrzeje polską publiczność zgromadzoną w Tauron Arenie Kraków, gdzie wcześniej występowali między innymi Katy Perry, Justin Bieber oraz Shawn Mendes.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze