The Voice Kids 4 - Mateusz Golicki wystąpi w finale. Kim jest nowy idol nastolatek?

2021-04-17 13:39 Adrian Rybak
Mateusz Golicki
Autor: Łukasz Ziętek TVP

Mateusz Golicki jest obecnie jednym z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia. W sobotnim wielkim finale programu The Voice Kids 4 zaprezentuje swój najnowszy singiel pod tytułem Wypływam, którego twórcami są osoby odpowiedzialne za przeboje między innymi Julii Wieniawy i Tymka. Czy stanie się wielką gwiazdą?

The Voice Kids 4 - FINAŁ ugości Mateusza Golickiego, który premierowo wykona swój najnowszy singiel Wypływam. Jego twórcą jest jeden z najbardziej cenionych producentów w Polsce Wojtek Urbański. To on stworzył przeboje Nie Muszę Julii Wieniawy, Oczko w Głowie Tymka czy Zabierz tę Miłość, który w duecie wykonują Julia Wieniawa i Maciek Musiałowski. Można się więc spodziewać, że najnowsza piosenka Mateusza Golickiego także zdobędzie uznanie odbiorców. Widzowie programu The Voice Kids znają już tego młodego artystę, ponieważ wystąpił w drugiej edycji. 4-letni wówczas Mateusz trafił do drużyny Tomsona i Barona a jego występ z Przesłuchań w Ciemno okazał się jednym z najczęściej wyświetlanych. Do dziś obejrzano go ponad 6,5 miliona razy na oficjalnym kanale programu na YouTube. Mimo że Mateusz odpadł z muzycznego talent show na etapie Bitew nie poddał się.

The Voice Kids - finaliści czwartej edycji programu

Mateusz Golicki - kim jest?

Mateusz to nie tylko uzdolniony muzycznie nastolatek ale również jeden z najlepszych uczniów w szkole. Każdego roku otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem. Obecnie jest uczniem drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu, gdzie będzie zdawał międzynarodową maturę IB (International Baccalaureate). Mateusz mówi płynnie po angielsku i uczy się języka hiszpańskiego. Od najmłodszych lat trenuje taniec nowoczesny oraz uczy się gry na fortepianie. Przez lata startował w zawodach pływackich, na których zdobył kilkadziesiąt medali. Mateusz to również jeden z najszybciej rozwijających się twórców internetowych. Filmiki na jego koncie na TikToku mają ponad 1,7 miliona polubień. 

Mateusz Golicki - piosenka Twój

Mateusz Golicki ma na swoim koncie już jedną piosenkę. Utwór Wypływam będzie jego drugim singlem. Wcześniej można było go usłyszeć już w piosence Twój. Została wydana w styczniu 2020 roku. Do tej pory teledysk zdobył już ponad milion wyświetleń na YouTube.

Najnowsze