Luna

i

Autor: Universal Music Polska; Twitter.com/maikrhowave (screen) Cover eurowizyjnej piosenki Luny.

Eurowizja 2024

"The Tower" w wersji z ukulele. Ten cover eurowizyjnej piosenki Luny porusza!

2024-02-23 11:39

Znamy już piosenkę Polski na Eurowizję 2024. Będzie to "The Tower" w wykonaniu Luny. Utwór przesłuchali nie tylko Polacy, ale także osoby z innych państw, które interesują się Eurowizją. Jednej z fanek konkursu kawałek przypadł do gustu tak bardzo, że postanowiła nagrać cover. Opublikowała go na swoim Twitterze.

Luna została reprezentantką Polski na Eurowizję 2024. Jury powołane przez Telewizję Polską zdecydowało, że to jej piosenka "The Tower" najlepiej sprawdzi się w konkursie, który w tym roku odbędzie się w Szwecji. 24-letnia piosenkarka pokonała takie gwiazdy jak Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Krystyna Prońko i Maciej Musiałowski. Choć polscy internauci chłodno przyjęli werdykt, zagranicznym słuchaczom utwór "The Tower" przypadł do gustu. Eurowizyjni eksperci zwracali uwagę na przebojowość piosenki oraz współczesne brzmienie. Jeden z fanek Eurowizji singiel Luny przypadł do gustu szczególnie. Postanowiła wziąć ukulele i nagrać swoją wersję "The Tower".

Eurowizja 2024 - zagraniczne reakcje na wybór Polski. Czy "The Tower" przyniesie Lunie sukces?

Luna o gratulacjach Dody z okazji wyjazdu na Eurowizję

Cover piosenki "The Tower"

- Choć dopiero niecałe 10 godzin temu usłyszałam tę piosenkę po raz pierwszy, macie tutaj „The Tower” Luny z mojej opróżnionej łazienki - napisała na Twitterze użytkowniczka maikrhowave, która nagrywa reakcje na piosenki dla kanału Eurovision Hub na YouTube. Jej akustyczny cover polskiego utworu na Eurowizję 2024 można usłyszeć niżej.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzię w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką "Tattoo".