Teledyski, w których wykorzystano dublerki, a wy o tym nie wiedzieliście!

2020-08-11 12:52 Maksymilian Kluziewicz
Katy Perry
Autor: YouTube/Katy Perry

Teledyski przypominają dziś krótkie filmy. Reżyserzy starają się zrobić wszystko, by zachwycić coraz bardziej wymagających fanów artysty, z którym współpracują. Tak samo jak na planach filmowych, tak i na planach wideoklipów często korzysta się z usług tak zwanych dublerów. Na ESKA.pl znajdziecie listę klipów muzycznych, w których gwiazdę zastępuje ktoś inny, a wy o tym nie wiedzieliście.

Wykorzystywanie profesjonalnych dublerów w filmach to żadna tajemnica. Wielu reżyserów decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego aktora, często kaskadera, który w konkretnych scenach zastępuje główną gwiazdę produkcji. Wszystko po to, by zapewnić możliwie jak największe bezpieczeństwo bądź zmieścić się w zaplanowanym na realizację projektu czasie. Taka praktyka sprawdza się również w przypadku wideoklipów. Choć teledyski trwają średnio kilka minut, nakręcenie ich wymaga sporo pracy. Efekty specjalne, choreografia, sceny akcji - między innymi tym charakteryzują się realizowane współcześnie teledyski. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów wideo, w których wykorzystano dublerów, a wy mogliście tego nie zauważyć.

Kayah - Jak skała

Jedną z polskich gwiazd, które zdecydowały się na zaangażowanie dublerki jest Kayah. Aktorka o imieniu Ola pojawiła się w kilku scenach wideoklipu zrealizowanego do piosenki Jak skała, która pochodzi z 2009 roku.

Britney Spears - Till The World Ends

Pod względem liczby zatrudnionych dublerek Britney Spears chyba nie ma sobie równych. Aktorki zastępowały piosenkarkę w przynajmniej trzech klipach: Piece of me, Perfume oraz Till The World Ends z 2011 roku.

Madonna - Frozen

Również znana ze swojego profesjonalizmu królowa popu zatrudniła dublerkę w hitowym teledysku Frozen. Fani dostrzegli aktorkę grającą Madonnę także w jednym z jej najnowszych klipów - do numeru Batuka.

Celine Dion - Ashes

Myśleliście, że to Ryan Reynolds tańczył w teledysku Celine do piosenki Ashes? Nic bardziej mylnego! W rolę aktora wcielił się Yanis Marshall - popularny tancerz, którego widzowie znają z udziału w brytyjskiej wersji Mam Talent.

Katy Perry - Roar

O tym nie wiedzieli nawet najwierniejsi fani piosenkarki! W mega popularnym klipie do kawałka Roar Katy Perry nie zawsze jest... Katy Perry. Artystka skorzystała z usługi dublerki. Tak samo w przypadku wideoklipu do utworu Rise z 2016 roku.

Najnowsze