Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2023 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna pogoda

i

Autor: Piotr Molecki/East News Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2023 - będzie prawdziwe piekło! Ekstremalna pogoda

PROGNOZA

Tego dnia afrykańskie upały w Polsce nie dadzą żyć. Prawdziwe piekło w lipcu!

2023-06-30 9:47

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2023 potwierdzone. Po czerwcowych dość wysokich temperaturach, trzeba przygotować się na powrót ostrej fali upałów, ale nie ma się co dziwić, bo mamy w końcu lato. Eksperci bez zawahania wskazują daty najcieplejszych dni w pierwszym wakacyjnym miesiącu. Kiedy i gdzie najcieplej w lipcu 2023? Jaka będzie pogoda? Przekonajcie się i poznajcie wszystkie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Pogoda w Polsce 2023: LIPIEC - kiedy najcieplej?
  2. Pogoda w Polsce 2023: LIPIEC - gdzie najcieplej?

Afrykańskie upały w Polsce w lipcu 2023 to pewniak! Eksperci pogodowi z całej Europy nie mają wątpliwości, że czeka nas duża susza i żar lejący się z nieba, a to wszystko praktycznie przez cały miesiąc. Gdzie i kiedy najwyższa temperatura w lipcu 2023? Zastanawiacie się, jaka będzie pogoda w lipcu 2023Prognoza na nadchodzące tygodnie nie zostawia wątpliwości, więc podajemy ją specjalnie dla was. Już w czerwcu mieliśmy do czynienia z ekstremalnymi warunkami i temperaturami zbliżającymi się do 30 stopni Celsjusza w cieniu. Rolnicy liczyli na solidne opady deszczu, które nawodniłyby glebę, ale ostatecznie sami musieli wziąć się do pracy i w godzinach wieczornych podlać uprawy. Afrykańskie upały w Polsce na dobrą sprawę już się rozpoczęły, ale spodziewajcie się, iż uderzą z większą siłą niż miało to miejsce do tej pory. Ostrzeżenia w nadchodzących tygodniach wydadzą meteorolodzy z poszczególnych europejskich krajów. W Berlinie możliwe są temperatury przekraczające 32 stopnie, w Madrycie powyżej 34 stopni, a w Paryżu do 33 stopni Celsjusza. Także Polacy mogą spodziewać się alertów RCB na swoich smartfonach. Warto przypomnieć, że w 2022 roku został pobity rekord gorąca w Europie. Portugalska telewizja podała, że w miejscowości Coruche, położonej w centralnej części Portugalii, odnotowano 48,8 stopni Celsjusza. Ciekawe, czy w tym roku zbliżymy się do tych temperatur. Prognoza pogody w lipcu 2023 nie pozostawia wątpliwości. Pierwszy miesiąc wakacji 2023 będzie upalny!

Young Leosia marzy o wakacjach. "Jeden dzień" HITEM na lato 2023!

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

Pogoda w Polsce 2023: LIPIEC - kiedy najcieplej?

Upały, z jakimi do tej pory mieliśmy do czynienia, nie były aż tak mocne. Nie wywołały ani solidnych opadów deszczu, ani gwałtownych burz z piorunami. Meteorolodzy patrząc na prognozy pogody i to, jak układają się modele pogodowe spodziewają się, że sytuacja znacznie się zmieni. Spodziewane są silne wyładowania atmosferyczne, a te finalnie mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Natomaist deszcz będzie padać tylko w pojedyncze dni. Pokropi 3, 4, 20, 21 i 22 oraz 27 lipca.

Początek miesiąca w centrum kraju ciepły z temperaturami od 26 do 29 stopni Celsjusza. Miejscami możliwe jest zachmurzenie i chwilowe opady deszczu. Na zachodzie jeszcze cieplej z temperaturą od 27 do 30 stopni C. Wschód kraju słoneczny z podobnymi odczytami ciepła, jak ma to miejsce w przypadku centrum. Osoby, które jadą nad morze w pierwszym tygodniu miesiąca mogą być spokojne, bo opady nie są spodziewane. Zresztą praktycznie przez cały miesiąc w nadmorskich miejscowościach będzie pogodnie. Prawdopodobieństwo nie trafienia dobrej pogody jest niskie. W okolicach 10 lipca możliwe silne burze, które będą wynikiem ostrych upałów. Na termometrach od 29 do 32 stopni Celsjusza. Od 11 do 18 lipca 2023 zapowiadane są temperatury od 23 do 26 stopni. Później zrobi się bardzo upalnie. To właśnie wtedy afrykańskie upały mają uderzyć z dużą siłą. Możliwe temperatury przekraczające 30 stopni szczególnie pod koniec miesiąca.

Pogoda w Polsce 2023: LIPIEC - gdzie najcieplej?

Gdzie najcieplej w lipcu 2023? Nie będzie zaskoczeniem, że najwyższe temperatury będą odczuwalne na zachodzie kraju. W porównaniu do centrum, południa, czy wschodu kraju będzie o 2-3 stopnie Celsjusza więcej. Najwięcej opadów deszczu ma być na południu kraju. Uważajcie wybierając się w góry.

Hity Lata 2023 - te piosenki będą rozgrzewać nas w te wakacje. Ten HIT to zaskoczenie!

Sonda
Wakacje 2023 spędzę w: