Te piosenki prawdopodobnie śpiewasz źle. Najczęściej mylone teksty

i

Autor: pexels/Aleksandr Neplokhov

Te piosenki prawdopodobnie śpiewasz źle. Najczęściej mylone teksty

2022-09-02 13:02

Teoretycznie każdy zna i śpiewa, ale w praktyce okazuje się, że tekst jest całkiem inny. Chyba każdy z nas spotkał się kiedyś z tym, że któryś ze znajomych przekręcił tekst jednego z naszych ulubionych utworów. Jakie są najczęściej mylone wersy polskich utworów?

Jakie są najczęściej mylone teksty? Kojarzycie jakieś przejęzyczenia w piosenkach? Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy dowiaduje się, że piosenka, którą uwielbia i wydawało mu się, że dobrze zna, okazuje się mieć w rzeczywistości inny tekst. Takie pomyłki głównie dotyczą zagranicznych produkcji, jednak na naszym rodzimym podwórku też jest sporo śmiesznych przejęzyczeń i pomyłek. Słuchacze, a czasem nawet wierni fani podśpiewują sobie pod nosem słowa, których w piosenkach tak naprawdę nie ma!

David Guetta i Bebe Rexha przerobili hit Eiffel 65. Tak brzmi imprezowa wersja Blue!

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!

Najczęściej mylone teksty piosenek

  • Utwór, który znajduje się na samym szczycie naszego zestawienia, to Bajm "Biała Armia". Kim w końcu jest podmiot liryczny? Zerem czy sterem? Okazuje się, że wers nie brzmi "jesteś zerem, białym żołnierzem", a "jesteś sterem, białym żołnierzem".
  • Kolejnym przykładem jest utwór Maanam "Raz dwa trzy". Okazuje się, że część słuchaczy zamiast wersu "falowanie i spadanie" śpiewa "malowanie i spawanie". Rymuje się? Rymuje. I wcale przecież nie brzmi głupio.
  • Okazuje się, że słuchacze często przekręcają też tekst piosenki Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście". Zamiast tytułowego wersu często można usłyszeć "Tyle słońca jest w areszcie". Musimy przyznać, że niektórzy mają naprawdę ciekawy słuch muzyczny.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Sonda
A wy? Często mylicie teksty w piosenkach?
  • Mamy też coś dla najmłodszych. Znacie piosenkę "Rolnik sam w dolinie"? Części z maluchów wydaje się, że rolnik pochodził z "Sandoliny" i zamiast tytułowego wersu śpiewają "rolnik w Sandolinie".
  • Zastanawialiście się kiedyś czym jest słynny "nobelon"? Tak.. Chodzi o piosenkę Ryszarda Rynkowskiego "Życie jest Nowelą". Wiele osób zamiast wersu "życie, życie jest nowelą" słyszy i śpiewa "życie, życie jest nobelon". Niestety do teraz nikt nie odkrył, co znaczy te magiczne słowo, ale musimy przyznać, że wielokrotnie sami tak śpiewaliśmy!
  • Na naszej liście nie mogło oczywiście zabraknąć kolęd. A szczególnie jednej. Czy ktoś jest nam w stanie wyjaśnić co to jest "śrut nocnej ciszy"? Chodzi oczywiście o kolędę "Wśród nocnej ciszy", którą wydawałoby się, że zna niemal każdy.