Te piosenki prawdopodobnie śpiewasz źle. Najczęściej mylone teksty

2022-09-02 13:02
Te piosenki prawdopodobnie śpiewasz źle. Najczęściej mylone teksty
Autor: pexels/Aleksandr Neplokhov

Teoretycznie każdy zna i śpiewa, ale w praktyce okazuje się, że tekst jest całkiem inny. Chyba każdy z nas spotkał się kiedyś z tym, że któryś ze znajomych przekręcił tekst jednego z naszych ulubionych utworów. Jakie są najczęściej mylone wersy polskich utworów?

Jakie są najczęściej mylone teksty? Kojarzycie jakieś przejęzyczenia w piosenkach? Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy dowiaduje się, że piosenka, którą uwielbia i wydawało mu się, że dobrze zna, okazuje się mieć w rzeczywistości inny tekst. Takie pomyłki głównie dotyczą zagranicznych produkcji, jednak na naszym rodzimym podwórku też jest sporo śmiesznych przejęzyczeń i pomyłek. Słuchacze, a czasem nawet wierni fani podśpiewują sobie pod nosem słowa, których w piosenkach tak naprawdę nie ma!

David Guetta i Bebe Rexha przerobili hit Eiffel 65. Tak brzmi imprezowa wersja Blue!

Dawid Kwiatkowski i jego hity w nieznanych wersjach. Gorący koncert w ESKA Live!

Najczęściej mylone teksty piosenek

  • Utwór, który znajduje się na samym szczycie naszego zestawienia, to Bajm "Biała Armia". Kim w końcu jest podmiot liryczny? Zerem czy sterem? Okazuje się, że wers nie brzmi "jesteś zerem, białym żołnierzem", a "jesteś sterem, białym żołnierzem".
  • Kolejnym przykładem jest utwór Maanam "Raz dwa trzy". Okazuje się, że część słuchaczy zamiast wersu "falowanie i spadanie" śpiewa "malowanie i spawanie". Rymuje się? Rymuje. I wcale przecież nie brzmi głupio.
  • Okazuje się, że słuchacze często przekręcają też tekst piosenki Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście". Zamiast tytułowego wersu często można usłyszeć "Tyle słońca jest w areszcie". Musimy przyznać, że niektórzy mają naprawdę ciekawy słuch muzyczny.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Sonda
A wy? Często mylicie teksty w piosenkach?
  • Mamy też coś dla najmłodszych. Znacie piosenkę "Rolnik sam w dolinie"? Części z maluchów wydaje się, że rolnik pochodził z "Sandoliny" i zamiast tytułowego wersu śpiewają "rolnik w Sandolinie".
  • Zastanawialiście się kiedyś czym jest słynny "nobelon"? Tak.. Chodzi o piosenkę Ryszarda Rynkowskiego "Życie jest Nowelą". Wiele osób zamiast wersu "życie, życie jest nowelą" słyszy i śpiewa "życie, życie jest nobelon". Niestety do teraz nikt nie odkrył, co znaczy te magiczne słowo, ale musimy przyznać, że wielokrotnie sami tak śpiewaliśmy!
  • Na naszej liście nie mogło oczywiście zabraknąć kolęd. A szczególnie jednej. Czy ktoś jest nam w stanie wyjaśnić co to jest "śrut nocnej ciszy"? Chodzi oczywiście o kolędę "Wśród nocnej ciszy", którą wydawałoby się, że zna niemal każdy.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze