Te piosenki Charlie Puth napisał dla innych artystów, a wy nie mieliście o tym pojęcia!

2019-08-07 13:25 MK
Charlie Puth
Autor: Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER

Charlie Puth należy do grona bardzo utalentowanych artystów. Nie dość, że świetnie śpiewa, to jeszcze pisze teksty piosenek oraz komponuje muzykę. Gwiazdor odpowiada za największe przeboje ze swojego repertuaru, takie jak We Don't Talk Anymore czy Attention. Nie każdy wie o tym, że Puth jest również autorem wielu przebojów należących do innych wokalistów i wokalistek. Dla kogo pisał 28-letni piosenkarz? Sprawdź już teraz na ESKA.pl.

Charlie Puth rozpoczynał swoją karierę, nagrywając covery znanych gwiazd. Wkrótce odkrył on jednak, że śpiew to niejedyny jego talent. Wokalistka zauważył, ze jest również uzdolnionym tekściarzem oraz kompozytorem. Do dnia dzisiejszego, artysta ma na swoim koncie cztery albumy, z czego dwa wydane niezależnie. W styczniu 2016 roku na rynku ukazał się jego pełnoprawny debiutancki krążek Nine Track Mind, z którego pochodzi wielki przebój We Don't Talk Anymore, którego Charlie jest oczywiście autorem. Płyta i promujące ją single sprawiły, że o gwiazdorze zrobiło się głośno na całym świecie, a największe gwiazdy zwróciły się do niego z prośbą o napisanie im piosenek. Jakie utwory wyszły spod pióra Amerykanina?

Liam Payne - Bedroom Floor

Po odejściu z boysbandu One Direction, Liam Payne rozpoczął nagrywanie swojego debiutanckiego albumu. Jednym z singli zapowiadających wydawnictwo Brytyjczyka jest kawałek Bedroom Floor. Charlie Puth to jeden z autorów tekstu piosenki.

Austin Mahone - Why Don't We

O pomoc w nagrywaniu pierwszego krążka, Charliego Putha poprosił również Austin Mahone. 23-letni wokalista na początku 2019 roku opublikował utwór Why Don't We, do którego tekst napisał właśnie Charlie. Co więcej, wokalistę możemy usłyszeć również w chórkach.

Zara Larsson - So Good

W 2017 roku, Zara Larsson połączyła siły z raperem Ty Dolla $ign. Efektem był singiel So Good. Piosenka zapowiadała drugi album szwedzkiej gwiazdy. Jednym z autorów tekstu, poza samą artystką, był właśnie Charlie Puth.

Maroon 5 - Lips On You

W tym samym roku co Zara Larsson, swój szósty album studyjny wydał zespół Maroon 5. Jedną z piosenek na krążku, bardzo lubianą przez fanów, była Lips On You. Słowa do piosenki napisali Adam Levine, Hindlin, Evigan, Julia Michaels oraz właśnie Charlie Puth.

5 Seconds Of Summer - Easier

5 Seconds Of Summer w maju 2019 roku zapowiedzieli swój czwarty album studyjny. Jako pierwszy singiel promujący całe wydawnictwo wybrali kawałek Easier, za którego tekst odpowiada Charlie Puth. Piosenka dotarła do 48. miejsca listy HOT 100 Billboardu.

Najnowsze