Taco Hemingway - Polskie tango z milionami odtworzeń. Raper pobije własny rekord?

2020-07-12 11:02 aw
Taco Hemingway
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Najnowszy singiel rapera kolejny raz pojawił się zupełnie niespodziewanie. Premiera Polskiego tanga wraz z klipem miała miejsce w piątek 10 lipca. O tym kawałku błyskawicznie zrobiło się głośno, a Taco kolejny raz udało się skupić na sobie całą uwagę. Wiele wskazuje na to, że z Polskim tangiem raper ponownie ustanowi nowy rekord.

Taco Hemingway - Polskie tango z milionami odtworzeń. Raper pobije własny rekord? Taco Hemingway przyzwyczaił nas już do tego, że jego nowe projekty muzyczne pojawiają się zwykle niespodziewanie i nigdy w zasadzie nie można przewidzieć, czego się po nich spodziewać. Tym razem nowy kawałek rapera, Polskie tango, jest jego komentarzem do sytuacji w Polsce. Utwór jest także zapowiedzią nadchodzącej płyty Taco, która ma ukazać się pod koniec lata 2020 - zgodnie z zapowiedziami zostanie ona wydana nakładem niezależnego kolektywu. Ostatnim albumem Taco Hemingwaya była Pocztówka z WWA, lato ’19, płyta ukazała się 23 lipca 2019, kilka dni przed urodzinami rapera. Choć Pocztówka z WWA niewątpliwie okazała się ogromnym sukcesem, wiele wskazuje na to, że po Jarmarku możemy spodziewać się jeszcze więcej.

Taco Hemingway - Polskie tango z milionami odtworzeń. Będzie rekord?

W dniu premiery Polskiego tanga o tym kawałku mówili i pisali niemal wszyscy. Poruszana w jego tekście tematyka sprawiła, że zainteresowali się nim nie tylko fani rapera (których w naszym kraju i tak jest bardzo wielu), a to przełożyło się na gigantyczną liczbę odtworzeń. Utwór błyskawicznie poszybował do pierwszego miejsca karty Na czasie na YouTubie, a po dwóch dniach Polskie tango w serwisie zgarnęło już 3,6 mln odtworzeń - z czego pierwszy milion zaledwie po paru godzinach. Co więcej, Polskie tango jest także najczęściej słuchanym polskim utworem w ciągu ostatnich 24 godzin na Spotify z rekordową liczbą ponad 500 tys. odsłuchań. Utwór ma ogromną szansę stać się najczęściej odsłuchiwanych polskim utworem wszech czasów na Spotify. Jak dotąd rekord ten także należy do Taco Hemingwaya, a konkretnie do duetu Taconafide - na pierwszym miejscu w tej kategorii znajduje się obecnie Tamagotchi z 23 mln odsłuchań.

Szybka Seria - Sebastian Fabijański

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze