Szymon Tokarski

i

Autor: materiały prasowe

Szymon Tokarski z The Voice Kids prezentuje nową piosenkę. "Twój Rytm" niesie pozytywny przekaz!

2022-04-16 12:21

Pamiętacie Szymona Tokarskiego? To muzyczne objawienie czwartej edycji The Voice Kids. Młody uczestnik zrobił furorę wśród trenerów, ale również internautów. Teraz pokazuje światu nową piosenkę. "Twój Rytm" niesie pozytywny przekaz!

„Twój Rytm” to drugi w dotychczasowym dorobku artystycznym utwór 11-letniego Szymona Tokarskiego, laureata festiwali i konkursów muzycznych, uczestnika czwartej edycji programu The Voice Kids. Piosenka powstała przy współpracy z labelem muzycznym Kids & Teens Records. Kompozytorem piosenki jest Tomasz „Konfi” Konfederak. Miksem i masteringiem zajął się Leon Krześniak, znany m.in. z udziału w programie The Voice of Poland.  Słowa napisał Sebastian Płatek, który jest również autorem okładki singla, zdjęć oraz teledysku. Na saksofonie, gościnnie usłyszymy Marcina Kajpera - który na co dzień występuje z Rayem Wilsonem - byłym wokalistą legendarnej grupy Genesis. Mecenat nad piosenką objęli: Gmina Ostrów Wielkopolski oraz Powiat Ostrowski.

Nagrania piosenki odbyły się pod koniec stycznia w Warszawie. Piosenka niesie ze sobą niezwykle pozytywny przekaz. Zachęca do patrzenia w przyszłość, podążania własną wybraną drogą i nie oglądania się za siebie i życia tym co było. Bo czas szybko płynie i zmienia w przeszłość każdą chwilę. Każdy z nas może być zwycięzcą, mistrzem świata, może spełniać swoje marzenia. Jedyne co nas ogranicza to tylko nasza wyobraźnia. Jeśli się o czymś marzy i bardzo tego chce, to wszystko jest możliwe.  Piosenka stylistycznie nawiązuje do przebojów z lat 80-tych. 

Cleo w "The Voice Kids": Wiele bitew przegrałam
Sonda
The Voice Kids - czy jesteś fanem programu?

„Od pewnego czasu, zacząłem słuchać piosenek z lat 80-tych i 90-tych. Zakręciłem się na punkcie płyt winylowych, kaset magnetofonowych oraz teledysków. W rozmowach z autorami piosenki, bardzo chciałem by moja piosenka stylistycznie nawiązywała do tamtych lat. I bardzo się cieszę, że moja piosenka nawiązuje do tamtych lat.  Ostatnio odkrywam piosenki takich gwiazd jak Michael Jackson, George Michael, Madonna, A-Ha, czy Roxette. Jednocześnie ostatnio bardzo mi się podobają piosenki The Weeknd czy zespołu Coldplay. Więc tych muzycznych inspiracji jest sporo” - wspomina Szymon.

Do piosenki powstał teledysk, do którego zdjęcia powstały w Lewkowie, na terenie Szkoły Podstawowej oraz zespole pałacowo-parkowym. W klipie gościnnie możemy zobaczyć koleżanki i kolegów z klasy Szymona.  

Szymon debiutował w sierpniu ubiegłego roku piosenką „Przyjaźni moc”. Utwór zagościł na playlistach kilku rozgłośni radiowych. Piosenka przez 10 regulaminowych tygodni zajmowała miejsce 1 na Liście Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Młody wokalista, miał również okazję zaprezentować swoją piosenkę w takiach programach jak: ”Pytanie na Śniadanie” (TVP2), „Teleexpress” (TVP1, TVP Polonia) oraz Mini Jack (TVP3 Katowice). 

Szymon Tokarski - kim jest?

Szymon Tokarski jest uczniem Szkoły Podstawowej w Lewkowie. Jest koleżeński, ambitny i bardzo wrażliwy. Poza muzyką lubi grać w piłkę. Jego największą pasją Szymona jest śpiew, którego od szóstego roku życia uczył się w Ostrowskim Centrum Kultury. Obecnie jest uczniem śpiewu w Stowarzyszeniu Tryton przy Szkole Muzycznej w Kaliszu. 

Swój warsztat wokalny doskonali od czterech lat pod okiem Pani Pauli Pływaczyk w Ostrowie Wielkopolskim. Jest laureatem wielu konkursów. Mimo młodego wieku jest aktorem w Teatrze „Buffo” w Warszawie, gdzie wciela się w rolę chłopca zagubionego w spektaklu „Piotruś Pan”. Jednym z największych dotychczasowych wyróżnień dla Szymona to w 2019 Nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w kategorii Młody Talent oraz udział w programie telewizyjnym czwartej edycji The Voice Kids. W Przesłuchaniach w ciemno zaprezentował utwór „Nie daj się” z repertuaru Dody. Występował w drużynie Cleo. Dotarł do etapu Bitew, gdzie wspólnie z Maksymilianem Belniakiem i Korneliuszem Łakomym zaprezentował „Bananowy song” grupy VOX. W lipcu 2021, Szymon otrzymał Grand Prix na Festiwalu Piosenki Bajkowej w Łęcznej. W styczniu został wybrany Odkryciem Roku 2021 serwisu muzycznego NetFan.pl, a jego piosenka „Przyjaźni Moc” w plebiscycie na Przebój 2021 Roku NetFan.pl zajęła 3 miejsce.