Wielkanoc - wolne

i

Autor: Canva

Święta wielkanocne 2023 - wolne w szkole i pracy. Jak i kiedy wypada wolne?

2023-03-30 11:15

Przerwa wiosenna w szkole i pracy co roku przypada w innym terminie. Wszystko ze względu na to, że Wielkanoc jest świętem ruchomym. Sprawdziliśmy, kiedy jest przerwa w szkole w kwietniu oraz ile dni wolnego mają pracownicy w Wielkanoc. Jedna z tych grup będzie miała w tym roku sporo powodów do radości.

Wolne w święta Wielkanocne 2023 to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w całym roku. Choć przygotowania do najważniejszego czasu dla chrześcijan zaczęły się już w lutym, a dokładniej w Środę Popielcową, kiedy rozpoczął się Wielki Post trwający 40 dni. Na wolne od szkoły i pracy w święta 2023 musimy trochę poczekać. Jednak nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, kiedy jest wolne od pracy i szkoły w Wielkanoc 2023. Święta te należą do świąt ruchomych, co roku więc wypadają w innym terminie. Kalendarz dni wolnych od szkoły 2023 wygląda naprawdę obiecująco. Co więcej, zgodnie z rozporządzeniem dyrektor szkoły lub placówki, może, w danym roku szkolnym, ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2023. Wolne w Wielkanoc 2023 będzie zdecydowanie bardziej korzystne dla uczniów, niż dla osób pracujących. Ci jednak nie obejdą się jedynie smakiem. Oni również mogą liczyć na kilka dni przerwy od wykonywania swoich obowiązków służbowych.

Kiedy będzie ciepło w kwietniu 2023? Pogoda na wiosnę nie napawa optymizmem

Czy łatwo pomylić B.R.O. z Piersiami? | Dokończ Piosenkę #2

Święta wielkanocne 2023 - wolne w pracy

Warto pamiętać, że Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie są dniami, w których nie trzeba iść do pracy. Te ustawowo wolne to Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, które przypadają kolejno 9 i 10 kwietnia. Oznacza to, że pracownicy będę mieli dwa dni, w których nie będą musieli wykonywać swoich obowiązków służbowych. Jeśli jednak ktoś będzie chciał postawić na dłuższą przerwę, koniecznością będzie skorzystanie z urlopu wypoczynkowego.

Kalendarz świąt wielkanocnych 2023:

  • Niedziela Palmowa - 2 kwietnia 2023 r.
  • Wielki Czwartek - 6 kwietnia 2023 r.
  • Wielki Piątek - 7 kwietnia 2022 r.
  • Wielki Sobota - 8 kwietnia 2022 r.
  • Wielkanoc - 9 kwietnia 2023 r. (dzień wolny od pracy)
  • Lany Poniedziałek 10 kwietnia 2023 r. (dzień wolny od pracy)

Święta wielkiej nocy 2023 - oryginalne życzenia: krótkie, oficjalne, piękne, religijne

Święta wielkanocne 2023 - wolne w szkole

Wolne od szkoły w Wielkanoc 2023 przypada od 6 kwietnia (czwartek) do 11 kwietnia (wtorek). Młodzież wróci do edukacji dopiero w środę, 12 kwietnia. Daje to aż 11 dni na spędzenie czasu z bliskimi i naładowanie baterii przed kolejnymi wyzwaniami w edukacji.